Český pohár v dlouhém a středním triatlonu vstupuje do sezony 2022. Prvním závodem letošního ročníku se stane PálavaRace, který se na vodní nádrži Nové Mlýny uskuteční v neděli 22. května.

Kalendář Českého poháru v dlouhém a středním triatlonu zahrnuje celkem čtyři závody – po PálavaRace budou následovat CZECHMAN Triatlon (4. června), MORAVIAMAN Triatlon (25. června) a PILMAN Triatlon (27. srpna).  Do absolutního pořadí i do věkových kategorií se přitom budou účastníkům započítávat nejméně dva a maximálně tři nejlepší výsledky.

Součástí termínové listiny byl také SLOVAKMAN, který se měl uskutečnit jako mistrovství republiky v dlouhém triatlonu. Ve slovenských Piešťanech se ale závodit nebude kvůli komplikované dopravní situaci ve městě. „Slovakman Triathlon přežil ve zdraví dva covidové roky a od září 2021 jsme připravovali jubilejní 20. ročník našeho závodu, na toto výročí si ale budeme muset jeden rok počkat,“ napsal na sociální sítě zklamaně Vlado Baron, šéf organizačního týmu. O české tituly v dlouhém triatlonu se tak bude závodit v Otrokovicích při Moraviamanovi.

„V tuto chvíli hledáme náhradu za zrušeného SLOVAKMANA, protože bychom byli rádi, aby pohár zahrnoval plánovaných pět závodů. Budeme proto jednat s pořadateli dalších závodů o tom, že by se stali součástí Českého poháru,“ říká Tomáš Petr, technický ředitel ČTA.

PálavaRace: rovinatější, ale delší

Na Pálavě na závodníky čeká 1900 metrů plavání v rámci jednoho okruhu. Následovat bude cyklistická část malebnou moravskou krajinou o délce 100 km. „Trasa kola je naplánovaná ve třech 30km okruzích s 5km nájezdovou trasou na okruh, ale o to je nyní rovinatější. Celkem vás čeká 480 m převýšení,“ napsali pořadatelé na svůj Facebook. 21km běh se uskuteční přímo na břehu nádrže Nové Mlýny na dohled od Pavlovských vrchů.

Ve startovní listině nechybí loňští absolutní vítězové Českého poháru, tedy Simona Křivánková a Karol Džalaj. Na vítězství bude určitě útočit Tomáš Řenč, mezi další favority se zařadí Petr Vabroušek, Jan Šneberger, v ženách pak Hana Kolářová nebo třeba Helena Kotopulu.

Hlavní závod odstartuje ve 12 hodin, předtím se na start postaví děti.