Už tuto neděli 23. června začne devátý ročník Letní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM), která se uskuteční 23. – 28. června v Libereckém kraji.

Na zahajovací program v liberecké Home Credit Aréně se v první den her sejde na čtyři tisíce sportovců a trenérů. Slavnostní ceremoniál začne už v 16 hodin společně s doprovodným programem a vyvrcholí koncertem populárního zpěváka Sebastiana.

V rámci Letní olympiády dětí a mládeže ČR se představí 19 sportů, 65 disciplín a bezmála 3 400 mladých sportovců. Vedle tradičních sportů, jako jsou atletika, plavání či fotbal, nebude chybět ani triatlon.

Triatlonový závod se uskuteční v úterý 25. června v Jablonci nad Nisou, kdy jsou na programu závody jednotlivců pro žákovské a dorostenecké kategorie. Triatlonový program bude pokračovat ještě druhý den závodem štafet. Kompletní informace a časový program naleznete zde.

Sportovním ambasadorem za triatlon bude reprezentantka Radka Kahlefeldt-Vodičková, která na nedávném mistrovství světa v triatlonu na polovičních distancích světové série Challenge Family obsadila  2. místo.

Přejeme všem účastníkům, aby pro ně olympiáda byla plná zážitků a úžasných zkušeností.

Za ČTA Milan Kulman
milan.kulman@triatlon.cz