Český pohár v dlouhém triatlonu má před sebou poslední závod – PILMAN Triatlon se uskuteční v sobotu 27. srpna nedaleko Žďáru nad Sázavou. Zatímco v kategorii žen je o celkové vítězce poháru rozhodnuto, protože Simonu Křivánkovou už nemůže nikdo bodově předstihnout, mezi muži je situace o poznání dramatičtější.

Do celkového pořadí Českého poháru se závodníkům započítávají tři nejlepší výsledky z celkem pěti pohárových závodů. Při pohledu na pořadí žen je tak jasné, že Simona Křivánková může už nyní slavit celkové prvenství – na kontě má totiž tři vítězství, která vybojovala na závodech PÁLAVARACE, CZECHMAN a MORAVIAMAN. Díky tomu má ve sbírce také mistrovské tituly v dlouhém i středním triatlonu.

Křivánková nebude chybět ani u Pilské nádrže, kde bude jasně největší favoritkou závodu. Jejími konkurentkami v boji o vítězství podle papírových předpokladů budou Hana Kolářová nebo Markéta Cibulková.

Tvrdý boj o první místo nejen v závodě, ale i v celkovém pořadí poháru svedou u Vodní nádrže Pilská muži. V tuto chvíli je ve vedení nestárnoucí Petr Vabroušek, který ovšem už zapsal tři bodové zisky a tentokrát bude ve Žďáru nad Sázavou chybět. Ve startovní listině naopak nechybí Jan Oppolzer, který má na kontě první místa z Moraviamana a Mostu. Největším favoritem přesto zůstává reprezentant Tomáš Řenč, český reprezentant, který má aktuálně na kontě jedno prvenství a jedno druhé místo. Do boje o nejvyšší příčky ovšem budou chtít zasáhnout také Pavel Hradil, Pavel Wohl, Jan Šneberger nebo Petr Soukup, kteří můžou zamíchat pohárovým pořadím.

Při jubilejním 20. ročníku PILMAN Triatlonu čeká na závodníky 1900 metrů plavání v Pilské nádrži, 93 kilometrů kopcovité cyklistiky s převýšením 1100 metrů a nakonec půlmaratonský běh rozdělený do tří okruhů.

Závod odstartuje v sobotu 27. srpna v 11 hodin.