Jediný závod v tomto roce určí nové držitele titulu mistra světa. Tím závodem bude Hamburg Wasser World Triathlon, který se v severním Německu uskuteční 5. září a představí se na něm také Vendula Frintová. Mezinárodní triatlonová unie tak rozhodla poté, co byly zrušeny i zbývající dva závody Světové triatlonové série v Montrealu a na Bermudách. 

Kvůli epidemii koronaviru zůstal závod v Hamburku jediným podnikem z celé série World Triathlon Series. Ta měla přitom původně zahrnovat sedm závodů s Grand Finale v kanadském Edmontonu. Nyní byly ovšem z kalendáře na žádost lokálních pořadatelů a národních federací vyřazeny i závody v kanadském Montrealu a na Bermudách.

„Vzhledem k tomu, že Hamburk zůstal jediným závodem série WTS a s přihlédnutím k platným smluvním závazkům Mezinárodní triatlonové unie, bylo rozhodnuto o tom, že tituly světových šampionů budou uděleny v Hamburku,“ stojí v prohlášení ITU.

Německý závod přitom musí čelit mnoha epidemiologickým opatřením. Na základě jednoho z nich byl závod na sprint distancích 0,75-20-5 přesunut ze své tradiční lokality v centru do Městského parku na periferii. V Německu se bude závodit také o světové tituly ve smíšených štafetách, které svůj závod absolvují 6. září.

Jedinými závody v kalendáři Světového poháru v tuto chvíli zůstávají podniky v Karlových Varech (13. září), italské Arzacheně (10. října) a v japonském Mijazaki (24.-25. října).