Český pohár v aquatlonu jde do finále. Poslední závod letošního ročníku se uskuteční v neděli 24. dubna na Praze 11, kde se bude závodit také o mistrovské tituly.

Aquatlonový pohár má za sebou dva závody – první se uskutečnil ve Zlíně a zvítězili při něm Filip Václavík s Adrianou Horňovou, druhý závod hostila Příbram a jeho vítězi se stali Tomáš Zikmund s Kateřinou Mičkovou. Stejně jako v mládežnických kategoriích, tak i v absolutním pořadí se do celkového pořadí poháru započítávají dva nejlepší výsledky. Souboj o celkové vítězství v Českém poháru je tedy otevřený.

Na startovní listině pražského závodu přitom figuruje Tomáš Zikmund, který obhajuje pohárové prvenství z loňska, ale také zlínský vítěz Filip Václavík. K favoritům bude rozhodně patřit reprezentant Radim Grebík. Konkurovat se jim budou snažit juniorský reprezentant Jakub Marek, dlouhotraťař Petr Soukup nebo třeba skvělý plavec a běžec Šimon Koblížek.

Také ve startovní listině ženského závodu najdete obě vítězky předchozích letošních závodů, které se tak budou snažit zabojovat o celkové první místo. Velkou favoritkou ale bude také juniorská reprezentantka Dana Přikrylová, její kolegyně z národního týmu i Triatlonu Plzeň Kristýna Dvořáková nebo třeba reprezentantka Michaela Štěrbová, která si v uplynulých týdnech připsala dva premiérové starty v evropském poháru.

Na startovní listině v tuto chvíli figuruje více než 250 závodníků. Pokud se chcete registrovat také, ještě ve čtvrtek 20. dubna máte možnost využít levnější startovné. Online registrace budou uzavřeny v pátek v 10 hodin. K závodu se ale můžete přihlásit také v neděli přímo na místě.

V hlavním závodě čeká na účastníky 400 metrů plavání v 25metrovém bazénu Jedenáctka Chodov. Následný běh o délce 5200 metrů se uskuteční v přilehlém Parku u Chodovské tvrze, kde závodníci poběží po asfaltových a parkových cestách.

Prezentace začíná v 8 hodin ráno, nejmladší kategorie začnou závodit v 9:30. Běžecká část závodu odstartuje ve 13:45 hodin.