Druhý ročník triatlonového festivalu v srdci metropole měl po pátečním aquatlonu na sobotním programu ranní závod MINI TRIPrague (380 m plavání – 18 km cyklistiky – 4,2 km běhu), kde zvítězil Pavel Wohl. Hlavního závodu na halfironmanských tratích se zúčastnily tři stovky triatlonistů. Z vítězství se radoval Karel Zadák z Triexpertu a Pavlína Švadlenková z týmu Kerberos.

V devět hodin ráno byl na Střeleckém ostrově odstartován závod MINI TRIPrague, oproti minulému ročníku se startovní pole výrazně rozrostlo. Závodníci museli bojovat s nemalým proudem ve Vltavě, který zejména slabším plavcům činil potíže. Trať cyklistiky ve třech okruzích po rovinaté Strakonické nejlépe zvládlo trio borců Wohl, Vysloužil a Petrásek, kteří vyráželi bok po boku na čtyři kilometry běžecké části. Za aplausu diváků a povzbuzování od moderátora Standy Bartůška se jako první v cíli objevil Pavel Wohl v čase 58:12 s náskokem téměř jedné minuty na druhého Vysloužila. Ženy svedly souboj až téměř do cílové rovinky, kde Lucie Vaverová přespurtovala Terezu Skuhrovou. Závod MINI TRIPrague ve své kategorii vyhrál profesor Jan Pirk

Ve 13 hodin odstartoval radní hlavního města Praha Jan Wolf závod na tratích polovičního Ironmana (1,9 km plavání – 90 km cyklistiky – 21 km běhu). Studená voda s teplotou 15 stupňů a protiproud dával závodníkům pěkně zabrat. Na čelo šel od prvních metrů excelentní plavec Tomáš Martínek, který si postupně vytvořil viditelný náskok na pronásledovatele v čele s hlavním favoritem Filipem Ospalým. Do cyklistické části vyrážel Martínek z týmu EasyGoRun s půlminutovým náskokem a jeho triatlonový speciál značky Ceepo začal pracovat na plné obrátky. Cyklistická trať vedla ve třech okruzích na Cukrák a mnoha cyklistům dělal velké problémy silný vítr, který zejména ve sjezdu velice komplikoval jízdu. „Připadalo mi, že snad fouká prosti oběma směry,“ řekl Martínek. Po druhém okruhu musel ze závodu odstoupit jeden z favoritů Tomáš Mika, který měl defekt na předním kole. Pořadím se propadal i Filip Ospalý, který už nevyrazil na běžeckou část. „Prostě to dneska nešlo. Nejspíš nějaký defekt organismu. Ti vepředu jeli hodně rychle,“ uvedl lakonicky a s nadhledem loňský vítěz. Do druhého depa přijel jako první Martínek, kterému se však nepovedlo sesednout z kola a na koberci upadl. Před něj se tak dostal Karel Zadák, který předvedl skvělý výkon na kole, těsně v závěsu běžel Michal Daněk. Zadák po několikaleté odbočce od triatlonu k veslování nasadil drtivé tempo a bylo zřejmé, že už mu vítězství neunikne. „V polovině běhu jsem měl menší krizi, ale podařilo se mi jí překonat. Jsem šťastný, že jsem dnes vyhrál,“ dodal těsně po doběhu. O stříbro si skvělým běžeckým výkonem řekl Pavel „Karlos“ Petrásek z Etriatlon Teamu a bronz putuje do Itálie zásluhou Bruna Pasqualiniho z Turína. „Byl to krásný závod v krásném městě a za rok se určitě vrátím,“ řekl spokojeně specialista na olympijské distance z Apeninského poloostrova.

Mezi ženami se podle papírových předpokladů mělo hrát o medaile mezi triem Králová, Švadlenková a Krejčová. A dlouho tomu tak bylo. Pavlína Švadlenková výborně zaplavala a svůj náskok udržela i při jízdě na kole. Na běhu byla sice rychlejší Lenka Králová z Etriatlon teamu, ale stačilo to už „jen“ na druhé místo. Švadlenková z Kerberos teamu zářila v cíli spokojeností.„Triatlonu se věnuji necelé dva roky a tohle byla moje čtvrtá „půlka“ v životě. Je to můj životní úspěch,“ hodnotila své vystoupení sympatická blondýnka a bývalá plavkyně. Pro bronz si doběhla duatlonová specialistka Ulrike Schwalbe.

Počasí triatlonistům přálo během celého dlouhého závodního dne, který zakončil skvělý koncert kapely The Tap Tap. Poslední slovo však měla předsedkyně České triatlonové asociace Lenka Kovářová: „Ráda bych poděkovala všem závodníkům za jejich výkony a věřím, že dnešní závod bude fungovat jako motivace do dalšího závodění a návrat na tratě nádherného historického centra Prahy v rámci TRIPrague 2017.“