Letos se evropský aquatlonový šampionát konal ve francouzském městě Chatearoux. Závodilo se v kombinaci disciplín plavání a běhu. Výprava českých závodníků byla velice úspěšná a přiváží několik cenných kovů.
V mužské kategorii Elite se závod velmi vydařil domácímu mistrovi v této disciplíně Jiřímu Kalusovi, který skončil těsně pod medailovým podiem a vybojoval celkové čtvrté místo. V kategorii do 23 let ale senzačně zvítězil. „Plaval se kilometrový okruh s výlezem z vody a bylo vidět, kde se kdo pohybuje, a mohl jsem ztrátu dotáhnout. Na běh jsem vybíhal jako šestý a šel si svoje tempo. Ukrajinec Martynenko udělal nepěknou věc, když zničehonic zastavil, my do něj vrazili a pak nám uběhnul. Tempu Srba a Ukrajince jsem nestačil, ale čtvrté místo jsem udržel. V kategorii do 23 let jsem vyhrál. S výsledkem jsem velmi spokojen,“ řekl Jiří Kalus. Filip Václavík skončil na 13. pozici (4. v U23) a o příčku za ním Štěpán Zahradník, bronzový mezi juniory.
Mezi ženami se skvěle dařilo triatlonovým reprezentantkám Patře Kuříkové, která brala stříbrnou medaili v celkovém pořadí. V kategorii do 23 let zvítězila Tereza Zimovjanová (celkově pátá).
Z medaile nejcennější se mezi juniorkami radovala Simona Šimůnková, hned za ní se umístila Lucie Obermannová.
O den později se na stejném místě konal závod ME ve sprint triatlonu a na startu se sešla výborná konkurence. Petra Kuříková skončila na pěkném 14. místě, pardubický Jan Volár doběhl na 37. místě. Zvítězili Britka Lucy Hallová a Francouz Vincent Luis.