Mistrovství Evropy v super sprintu má za sebou individuální závody. V polském Olštýně dosáhl z českých reprezentantů na nejlepší umístění Jan Volár, který vybojoval 15. místo. Celkem se u jezera Ukiel představilo 7 Čechů v elitní kategorii a 6 juniorů.

Evropský šampionát v super sprintu odstartoval na břehu krásného jezera Ukiel už v pátek, kdy se konaly semifinálové rozjížďky. Ze sedmičky českých reprezentantů si postup do finále A pro třicet nejlepších závodníků zajistil Jan Volár, který obsadil 10. místo a postoupil díky rychlému času jako lucky looser. Tomáš Zikmund, Tomáš Kříž, Filip Michálek, Filip Tlamka, Lukáš Juránek a Michaela Štěrbová prošli do finále B.

Ve finále A se Volárovi nevydařilo plavání. Za deště a v silném větru vybíhal z vody až v závěru startovního pole. Na kole se pak dokázal probojovat do početné první skupiny, která se ovšem natrhala kvůli mnoha pádům na mokré trati. Do běhu pak šel ze 14. místa a během dvou kilometrů jednu pozici ztratil – na evropském šampionátu tak vybojoval 15. příčku. „Je to můj nejlepší výsledek na Evropě, takže spokojenost. Kdyby se mi tam podařilo na kole udržet ve vedoucí skupině, tak běh nebyl špatný a umístění mohlo být ještě lepší. Ale to jsou kdyby…,“ zhodnotil výsledek český reprezentant.

V mužském finále B si nejlépe počínal Filip Michálek, který v cílové rovince přesprintoval Filipa Tlamku, takže si připsali v celkovém pořadí 43. a 44. místo. Tomáš Zikmund si z Olštýna odváží 53. místo, Lukáš Juránek byl 55. a Tomáš Kříž o jednu příčku horší.

Michaelu Štěrbovou, která byla jedinou českou elitní reprezentantkou, provázely od cesty do Polska zdravotní problémy. Ty se podepsaly na jejím výkonu v semifinále a kvůli nim pak nenastoupila do finále B.

Plavecká část o délce 300 metrů se odehrála v jezeře Ukiel, jehož hladinu rozvlnil silný vítr. Cyklistická část měřila 8 km a závod ovlivnila také kvůli zákeřné kombinaci deštivého počasí a několika nebezpečných míst na trati – zejména v „esíčku“ u výjezdu z depa popadala v průběhu víkendu celá řada závodníků. Běžecká část měřila 2 km.

Závod v Olštýně byl zároveň mistrovstvím Evropy juniorů. V českých barvách se jich na start postavilo šest – z pátečních semifinále všichni postoupili do finále B. V nich si vedli velmi dobře a bojovali na čele závodního pole – Kateřina Hadravová, Kristýna Dvořáková i Vanda Křížková jezdily v první skupině, ze které si Hadravová doběhla pro druhé místo (celkově 32.), Dvořáková pro sedmé (37.) a Křížková pro jedenácté (41.). Na kole skvěle pracovali také Šimon Michálek s Ondřejem Gajdošem, kteří pak finišovali na páté (35.) a šesté příčce (36.). Jakub Homola proběhl cílem jako 21. (51.).

Už v pátek si přitom někteří závodníci vybrali smůlu. Jakub Homola skončil jen pár vteřin za hranicí pro postup do finále. Ondřeje Gajdoše srazil při výběhu z depa k zemi jeden ze soupeřů, čímž ho vyřadil ze hry o postup. Kristýně Dvořákové zase vypadla při naskakování na kolo tretra.

V neděli uzavřou program závody juniorských štafet a také kategorií Age Groups.