Celkem 24 reprezentantů se o víkendu 15. a 16. května představí v italském Caorle, kde se uskuteční závody Evropského poháru. Juniorské kategorie čeká super sprint, elitní závodníci absolvují sprint.

Pro české i zahraniční triatlonisty to bude první mezinárodní akce této sezony, jejíž start zkomplikovala celosvětová epidemie koronaviru. Závodní program otevře Evropský pohár juniorů, v rámci kterého čeká na závodníky super sprint – v sobotu dopoledne absolvují rozjížďky, v neděli se uskuteční finále. Elitní závodníky čeká v sobotu odpoledne sprint triatlon (muži startují v 16 hodin, ženy o dvě hodiny později).

Do závodu žen zasáhnou Tereza Zimovjanová, Alžběta Hrušková, Iveta Fairaislová a Petra Kuříková, která půjde na start s číslem 3 jako jedna z největších favoritek. Závod mužů absolvují Jan Čelůstka, Jan Volár a Radim Grebík.

Juniorská výprava je daleko početnější: Natalie Fraňková, Kateřina Míčková, Eliška Říhová, Heidi Juránková, Kristýna Dvořáková, Kateřina Hadravová, Dana Přikrylová, Filip Tlamka, Jakub Marek, Lukáš Juránek, Matěj Marek, David Korous, David Eliáš, Šimon Michálek, Jakub Homola, Filip Nýdrle a Robert Kostlán.

Junioři budou závodit na distancích 350 m – 9,5 km – 1,9 km. Dospělé kategorie čeká závod na 750 metrů – 19,2 km (v 6 okruzích) a 5 km běhu (2 okruhy).

Juniorská výprava s trenéry Radkem Eliášem a Martinem Korousem dorazila do Caorle už v neděli, od kdy mají reprezentanti každý den k dispozici bazén. „Vzhledem k tomu, že v Česku jsou bazény už několik měsíců zavřené, odjeli jsme do Itálie dřív, aby se závodníci mohli rozplavat,“ říká Radek Eliáš.

Český tým má v jedenáctitisícovém městě ležícím na pobřeží Středozemního moře rezervovaný celý hotel, aby tak eliminoval riziko nákazy koronavirem. „Hotel máme jen pro sebe, bazén také. Mimo něj se pohybujeme pouze s rouškama, pravidelně si dezinfikujeme ruce, každé ráno si měříme teplotu… Nechceme nic podcenit,“ dodává reprezentační trenér.