Od 4. do 13. září mělo být nizozemské Almere dějištěm multisportovního mistrovství světa. Mezinárodní triatlonová unie ovšem rozhodla o jeho posunutí až na rok 2021 s tím, že konkrétní datum bude teprve upřesněno.

S ohledem na to dojde k posunu také u dalších multisportovních šampionátů. Australské Townsville přivítá šampionát až v roce 2022, španělská Ibiza pak musí počkat na rok 2023.

„Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí, ale vzhledem k situaci, které musejí čelit sportovci po celém světě, vzhledem k dopravním i tréninkovým omezením v mnoha zemích, jsme se shodli, že nejlepším řešením pro všechny bude posun šampionátu o jeden rok,“ uvedla Marisol Casado, předsedkyně ITU a členka Mezinárodního olympijského výboru.

Multisportovní mistrovství světa je desetidenní akcí, na které se představí více než osm tisíc závodníků. Ti závodí o tituly mistrů světa v elitních i age group kategoriích v dlouhém triatlonu, duatlonu, aquatlonu či terénním triatlonu.

Poprvé se šampionát objevil v kalendáři ITU v roce 2017, kdy se konal v kanadském Pentictonu. Následovaly závody v dánském Fynu a španělské Pontevedře.

Spolu s Almere se Mezinárodní triatlonová unie rozhodla přesunout na rok 2021 také mistrovství světa ve středním duatlonu, které se mělo uskutečnit v dánském Viborgu. I datum tohoto šampionátu bude teprve oznámeno.