Jedna stříbrná a tři bronzové medaile. To je bilance českých triatlonistů na multisportovním evropském šampionátu, který se konal od 15. do 22. června v portugalské Coimbře.

Začněme od závodníků v elitních kategoriích, kteří se představili v aquatlonu, terénním triatlonu a středním triatlonu. Mezi aquatlonisty dosáhl na 8. místo Šimon Koblížek. Robert Němec proběhl cílem jako osmnáctý, v juniorské kategorii mu to ovšem stačilo na bronzovou medaili.

Tradičně velmi kvalitní výkon podala Štěpánka Bisová v terénním triatlonu – z Coimbry se vrací s umístěním v elitní desítce (10. místo).

Závodní program uzavřel sledovaný závod ve středním triatlonu, který skvěle rozjel Jan Volár. Český závodník vyplaval na 4. místě a na čele závodu se pohyboval i během cyklistiky, nakonec ale uzavřel elitní desítku celkového pořadí.

Výborné výkony předvedli závodníci věkových kategorií. Petr Cmunt (25-29) si veze domů hned dvě medaile: stříbro z terénního duatlonu a bronz z terénního triatlonu. Pravidelná účastnice evropských šampionátu Dana Hyláková přidala další medaili do své bohaté sbírky, když ve středním triatlonu obsadila 3. místo (60-64). Petr Mejzlík (65-69) byl ve stejném závodě sedmý.

Česká triatlonová děkuje všem závodníkům za jejich nasazení, výkony a skvělou reprezentaci!