V letošní sezoně se uskuteční dva Multisportovní festivaly. Ten první nese název ITU Multisport World Championships Festival a přivítá ho dánský ostrov Fyn v termínu 6. až 14. července. Multisport Triathlon Festival European Championship se uskuteční na španělské Ibize od 20. do 27. října. Na programu obou akcí je celá řada kontinentálních a světových šampionátů.

ITU Multisport World Championships Festival (Fyn, Dánsko)

V rámci tohoto festivalu se uskuteční mistrovství světa v: aquatlonu, duatlonu, terénním duatlonu, terénním triatlonu, dlouhém triatlonu, aquabiku a paratriatlonu.

Více informací najdete na tomto odkazu.

Multisport Triathlon Festival European Championship (Ibiza, Španělsko)

V rámci tohoto festivalu se uskuteční mistrovství Evropy v: aquatlonu, duatlonu, terénním duatlonu, terénním triatlonu, středním triatlonu a aquabiku.

Více informací najdete na tomto odkazu.


V letošním roce se ČTA kromě podpory OH triatlonu více zaměří na dlouhý a střední triatlon na úrovni ME a MS. Nominační kritéria a podmínky účasti na těchto akcích (pro kategorii Elite i Age Group) najdete v soutěžní směrnici pro rok 2018 zde.

Ostatní -tlony (aquatlon, duatlon, terénní duatlon, terénní triatlon, aquabike) konající se v rámci Multisportovních festivalů finanční podporu nemají. V případě zájmu o účast je ale možné takového zájemce po oficiálním schválení ČTA na akci přihlásit a zajistit mu výrobu odpovídající reprezentační kombinézy. Veškeré náklady spojené s účastí (včetně nákladu na reprezentační kombinézu) ale hradí zájemce o start.

V případě zájmu o účast na některém ME či MS v rámci Multifestivalů prosím kontaktujte přímo sportovního ředitele ČTA Martina Hotového na martin.hotovy@triatlon.cz .