3 km plavání. 130 km cyklistiky. 30 km běhu. To byly distance, které čekaly ve španělské Pontevedře na účastníky mistrovství světa v dlouhém triatlonu. To se uskutečnilo v sobotu 4. května v rámci multisportovního světového šampionátu Mezinárodní triatlonové unie. Z českých reprezentantů si tam nejlépe vedl třináctý Lukáš Kočař.

V závodě mužů nastoupili Lukáš Kočař a Petr Soukup. První z nich si připsal 19. nejrychlejší plavecký čas (ztráta 1:49), druhý jmenovaný byl po plavecké části na 28. příčce (+4:13). Během cyklistické části se pak oba dokázali posunout vpřed – Lukáš Kočař vstupoval do běhu ze 13. pozice, Petr Soukup byl deset příček za ním.

Lukáš Kočař si třinácté místo udržel až do cíle, když na vítěze ztratil 17 minut a 34 vteřin. Petr Soukup se dokázal posunout na 20. příčku se ztrátou 29:39.

Závod ovládli domácí závodníci. Zvítězil Javier Goméz, stříbro vybojoval Pablo Dapena. Bronz si odvezl Slovinec Jaroslav Kovačič.

Do závodu žen nastoupila Helena Kotopulu, která z vody vylézala na devatenáctém místě se ztrátou 9 minut a 35 sekund. V průběhu celého závodu se jí ale dařilo posouvat se vpřed. V cyklistické části poskočila na 16. místo. Cílovou branou proběhla na 14. příčce se ztrátou 44 minut na vítězku.

Tou se stala Belgičanka Alexandra Tondeurová. Druhá doběhla Španělka Judith Vaquerová, třetí byla její krajanka Anna Nogueraová.