Společně s finálovým závodem mistrovství světa (WTCS) proběhl v Abú Dhabí také světový šampionát závodníků Age Groups v olympijském triatlonu, super sprintu a aquabike. Právě v něm získala zlato Dominika Josefová.

V závodech Age Groups se v Abú Dhabí představilo celkem šest českých závodníků, kteří předvedli v náročných podmínkách rozpáleného pouštního města vynikající výkony. Česká triatlonová asociace jim děkuje za úžasnou reprezentaci a gratuluje ke skvělým výsledkům!

S nejcennější medailí se vrací z Abú Dhabí Dominika Josefová, která se stala mistryní světa v aquabike ve věkové kategori 25-29 let.

Prvním závodem v programu byl super sprint. Těsně pod stupni vítězů skončil Rudolf Cogan (AG 50-54), který obsadil 4. místo – od medaile ho dělilo 44 vteřin. Jakub Skalka obsadil 11. místo v nabité kategorii 30-34 let.

Na start světového šampionátu v olympijském triatlonu se postavila pětice českých závodníků. Nejlepší umístění vybojoval opět Rudolf Cogan, který skončil na 6. místě. Do elitní desítky se vešel také Jan Kučera (40-44 let), když obsadil 9. místo. Jen těsně unikla top 10 Daně Hylákové. Pravidelná účastnice evropských i světových šampinátů dosáhla v Abú Dhabí v kategorii 60-64 let na 11. místo. Petr Mejzlík obsadil ve stejné věkové kategorii 31. místo. Jen o jednu příčku horší byl ve své kategorii horší Jakub Skalka, který navázal na dobrý výsledek ze super sprintu 32. místem.

Kompletní výsledky závodů v aquabike najdete zde.

Výsledky závodů v super sprintu a olympijském triatlonu jsou dostupné zde.