Za Českou triatlonovou asociaci se zúčastnili předsedkyně Lenka Kovářová a generální sekretář Antonín Bauer. Paní předsedkyně zahájila pracovní víkend účastí na jednání „Development committee“, které je členkou, a to již v pátek 9. března. Zde se řešily prezentace podporovaných zemí v rámci probíhajících rozvojových projektů.
Hotel Radisson Royal Moscow, pro obyvatele Moskvy známý jako hotel Ukrajina a Ruská triatlonová federace hostili další z jednání Evropské triatlonové unie. Na úvod proběhla uvítací řeč osobností, jako ruského ministra pro sport pana Pavla Kolobkova, předsedy RTF pana Petera Ivanova či Marisol Casado, předsedkyně ITU.
Na 90 účastníků z 35 evropských zemí jednalo o obecných věcech jako finance, development/rozvoj, závody, marketing a media. Z hlediska financí bylo konstatováno, že hlavní příjmy jsou tvořeny příspěvky federací, pořadatelů, ITU, marketingu a mediálních práv. Výdaje pak tvoří sekretariát, náklady jednání a komisí, konferencí, development, branding a ceny. Snaha je realizovat vyrovnaný rozpočet, a to se s určitým výhledem či nadhledem plus mínus daří. Výkyvy většinou tvoří spíše čistě účetní vyjádření než skutečné stavy cash flow. Zpráva z development činnosti pak obsahoval informace, že podpora je směřována na projekty, které mají obsahové a legitimní odůvodnění. Např. jedno z kritérií je rozdělení států podle účasti na OH. V roce 2017 bylo podpořeno 18 států a v roce 2018 je plánováno podpořit 20 evropských států.
Pro závody série ETU 2018 byl České republice schválen jeden závod (dle žádosti ČTA), a to Evropský pohár juniorů Tábor 2018.
Komise pro marketing a media informovala o práci na jednotném bandu pro závody EP. Jako například loga v jednotném formátu, jednotné závodní zázemí atd. Dále řešila rozvoj sociálních médií informujících o činnosti ETU a upozornila na novou směrnici EU GDPR.
Součástí konference bylo ocenění „National Federation Series Winner 2017“, které předal president ETU pan Renato Bertrandi.
Další program patřil prezentacím pro ETU Championships 2018-2019 (Glasgow…) a představení činnosti projektů Ruské triatlonové federace a prezentace přístupu Norské triatlonové federace.
Večerní – slavnostní gala bylo ve znamení ocenění , jako devolopmet projekt (Rumunsko), nejlepší evropská akce za rok 2018 (Kitzbuhel), vybraní závodníci a osobnosti byli uvedeni do triatlonové síně slávy či oceněni jako například Enrique Quesada dlouholetý guru technické komise ITU.

-ab-