Další ročník Závodu Olympijských Nadějí (ZON) je za námi

Stejně jako v loňském roce se konal ZON v Maďarsku, tentokráte však ve městě Fadd-Dombori, kde má triatlon silnou tradici. Letos se zde uskutečnil již 30. ročník triatlonového festivalu, na který si našlo cestu určitě něco kolem 1000 sportovců všech triatlonových kategorií.

Naše výběry žactva, dorostu a juniorů soutěžily v klání čtyř zemí: Slovenska, Maďarska, Polska a České republiky. Letošní ročník ozdobila kvalitní účast všech zemí, tudíž byly triatlonové boje velmi zajímavé.

Medaile si z místa konání odvezli: Lukáš Juránek (2. místo starší žáci) a Martin Semerád (2. místo junioři). U Martina byl výkon o to hodnotnější, že jeho druhé místo bylo i druhé místo v celém závodě starších kategorií. Těsně za stupni vítězů zůstali na čtvrtých místech: Tomáš Plojhar  (junioři), Eliška Zelená (juniorky).

V týmech jsme postavili dvě družstva a to v kategorii žákovské, kde jsme měli na sestavení týmů dostatek sportovců. U starších kategorií se to „nepovedlo“, jelikož ve stejném termínu probíhalo i ME dorostenců v Litvě, kde startovalo několik dalších našich sportovců.

Žáci v klání týmů ukázali, že dokáží zabojovat. Vždy podlehli pouze v těchto kategoriích nedostižným maďarským týmům, které mají výkonnostní převahu ve všech kategoriích až do juniorských, a vybojovali pro nás dvě druhá místa.