Po úspěšně absolvovaném přípravném kempu reprezentačních výběrů kategorií ELITE a U23 na Kanárských ostrovech odjel na soustředění i výběr dorostu a juniorů. Dvanáct závodníků vyrazilo společně s trenérem Janem Kubešem a Janem Čelůstkou do oblasti chorvatského Zadaru.

V Chorvatsku stráví mladí reprezentanti celkem čtrnáct dnů a tamní podmínky si nemohou vynachválit. Téměř od domu začínají rozlehlé traily na delší běhy v přírodě po měkkém povrchu. Na intenzivní tréninky je volně dostupný běžecký ovál v Zadaru.

Plavecké centrum v Zadaru je vyhlášené (12dráhový 25m bazén + 6dráhový 25m bazén) a často se stává, že závoďáci plavou komfortně po 2 lidech na dráze. Cyklistika po místních cestách s nízkým provozem a za slunečného počasí je ideální pro najetí základního objemu.

Pro ubytování jsme namísto apartmánů či hotelu zvolili samostatnou vilu. Hlavním důvodem byla snaha o relativní izolaci (nejistota v situaci s Covidem) a možnost zajistit mladým nadějím kompletní stravování formou plné penze, včetně svačin a případných druhých večeří. Navíc vila má vlastní venkovní bazén, hřiště na basketbal/badminton, posilovnu, saunu, vířivku, stolní tenis, takže i volný čas jde využít k rychlé regeneraci a utužování kolektivu.

Přejeme závodníkům, aby zdárně dokončili kemp a natrénované kilometry zúročili v blížící se závodní sezóně.

Za ČTA sportovní ředitel Nikola Štourač