Letošní mistrovství světa v dlouhém triatlonu se uskuteční v rámci 2022 World Triathlon Multisport Championships 21. srpna ve slovenském Šamoríně na méně tradičních tratích 2 km plavání, 80 km cyklistiky a 18 km běhu.

Součástí tohoto závodu je také MS v aquabike na stejných tratích plavání a cyklistiky. Již 18. srpna proběhne v Šamoríně i MS v aquatlonu.

Všechny závody proběhnou jako MS věkových kategorií – AGE GROUP. Pro ostatní kategorie včetně ELITE jsou určeny jednotlivé soutěže dle rozpisu v tabulce startovného. Pro kategorie PARA by měly být informace a soutěže upřesněny začátkem května.

Důležitou podmínkou pro účast v závodech MS je start pouze v oficiální reprezentační kombinéze. Tuto kombinézu si zájemci mohou objednat na eshopu ČTA. Kombinéza je dodávána s kompletním potiskem dle pravidel WT. Zájemce má dále možnost si na kombinézu nechat natisknout dvě vlastní loga.

Přihlášení k závodům probíhá výhradně prostřednictvím České triatlonové asociace. Vzhledem k administrativní náročnosti vyřízení všech formalit je uzávěrka přihlášek ze strany ČTA stanovena na 10. července 2022.

Výši startovného (EUR) pro jednotlivé kategorie, disciplíny a jejich kombinace naleznete zde.

Startovné se hradí prostřednictvím NF, tedy ČTA. ČTA bude startovné (ekvivalent v Kč) zájemcům o přihlášení fakturovat. Podmínkou přihlášení k závodu je úhrada startovného.

Po uzavření přihlášek na straně pořadatele (cca 22. července) pořadatel NEVRACÍ již uhrazené startovné! A to ani při odhlášení ze závodu ze zdravotních důvodů! Stejně tak nelze provádět změny – výměny za jiného závodníka, změny závodů, kategorií apod.

Informace ohledně podmínek a pravidel v souvislosti s Covid-19 budou účastníkům upřesněny dle aktuálního vývoje a situace.

Pořadatel nabízí účastníkům možnost zajistit ubytování prostřednictvím partnera NIRVANA na mailu Contactus@nirvanaeurope.com nebo přímou rezervaci zde

Zájemce o další informace nebo o účast v některém závodě MS v Šamoríně prosíme, aby kontaktovali Josefa Rajtra na adrese: josef.rajtr@triatlon.cz