Rakousko se v tomto období stalo hlavní zemí evropského triatlonu. Po skončeném ME v super sprintu se bude v alpské zemi konat ME ve středním triatlonu, ME v aquatlonu a EP juniorů.

Největší pozornost bude upřena do Walchsee, kde budou triatlonisté bojovat o tituly evropských šampiónů na středních tratích v kategoriích elite i Age Groups v rámci závodu série Challenge. Česko bude mít v tomto závodě početně silné zastoupení především v mužských soutěžích. V elitních kategoriích nás budou reprezentovat Lukáš Kočař, Petr Soukup, Jakub Langhammer a Pavel Hradil, mezi ženami pak Helena Kotopulu. Dalších osm reprezentantů bude bojovat o tituly v rámci závodu Age Groups. Na start se chystá i vozíčkář Jan Tománek.

Předehru nedělnímu závodu obstarají čtvrteční závody ME v aquatlonu. Za Česko nastoupí v hlavních závodech Tomáš Zikmund, Filip Michálek, Šimon Koblížek (do 23 let), mezi juniory se pak představí Jakub Marek, Matěj Marek a Šimon Michálek.

A s českou účastí se uskuteční i nedělní závody v aquabiku, které jsou určeny závodníkům kategorií Age Groups.

Ve Walchsee se kromě účastníků v závodech elite a AG představí také téměř tři desítky Čechů v open startech. Česká triatlonová asociace proto vysílá do Walchsee dvoučlenný podpůrný tým ve složení Tomáš Petr a Josef Rajtr, který se bude snažit na místě závodníkům poskytnout podporu, informace k závodu, zároveň zde budou mít připravené zázemí k uložení drobných zavazadel a cenností, nouzový servis, pumpu apod. Pro všechny české závodníky, kteří na náš stánek zavítají, bude také připraven malý dárek.

„Zatím bohužel nevíme přesně, jak to bude v prostoru závodu vypadat s ohledem na místní podmínky a protiepidemická omezení, podrobnější informace o umístění a organizaci se ale pokusíme co nejdříve doplnit,“ říká Josef Rajtr.

Závodit se bude také ve Welsu, kde se uskuteční Evropský pohár juniorů. Na start sprintu se zde postaví: Lukáš Juránek, Filip Tlamka, Jakub Marek, Šimon Michálek, David Korous, Filip Nýdrle, Ondřej Gajdoš, Václav Škoda, David Eliáš, Heidi Juránková, Dana Přikrylová, Kateřina Mičková, Kristýna Dvořáková a Eliška Říhová.