O evropské tituly v olympijském triatlonu se bude v roce 2021 závodit ve španělské Valencii, a to v termínu 25.-26. září. Rozhodla o tom Evropská triatlonová unie.

Evropský triatlon bude mít po roční pauze opět svého šampiona. Poté, co byly v minulé sezoně evropské šampionáty ve sprintu i v olympijském triatlonu zrušeny kvůli epidemii koronaviru, se nyní může na kontinentální mistrovství těšit Valencie. V jejích ulicích bude o tituly v olympijském triatlonu závodit elita a paratriatlonisté. V rámci šampionátu se uskuteční také závody Age Groups na olympijské i sprint distanci.

Třetí největší španělské město má s pořadatelstvím bohaté zkušenosti. Mistrovství Evropy hostilo už v roce 2004. V nedávné době přivítalo závody evropského poháru (2018), mistrovství Evropy závodníků do 23 let (2019) a závod Světového poháru (2020), na kterém v minulém roce vybojovala Tereza Zimovjanová výborné 11. místo.

„Jsem velmi rád, že mohu potvrdit, že se mistrovství Evropy v olympijském triatlonu uskuteční v roce 2021 právě ve Valencii, která je s triatlonem dlouhodobě spojena,“ řekl Renato Bertrandi, předseda Evropské triatlonové unie. „Mistrovství Evropy se letos uskuteční až v druhé polovině sezony a všichni musíme věřit, že v té době bude situace mnohem uvolněnější než dnes.“