Evropský šampionát v olympijském triatlonu dostane nový termín. Rozhodla o tom Evropská triatlonová unie (ETU). Prodloužila tak přerušení veškerých aktivit, které bylo dosud naplánováno do konce června. Mistrovství Evropy se mělo v estonském Tartu uskutečnit 2.-5. července. Zcela zrušeno pak bylo ME ve středním triatlonu.

Důvodem je epidemiologická situace v Evropě, která má dopad nejen na zdraví obyvatelstva, ale také na tréninkové možnosti sportovců a na omezení dopravních možností, které za stávajících podmínek cestu do Estonska neumožňují. Proto ETU v koordinaci s organizátory evropského šampionátu rozhodla o odložení závodu.

Ten by se měl nově uskutečnit na podzim. Vzhledem k nepředvídatelné situaci s šířením onemocnění COVID-19 ovšem zatím nebylo konkrétní datum stanoveno.

Zcela zrušeno naopak bylo mistrovství Evropy ve středním triatlonu, v aquatlonu a aquabiku, které se mělo uskutečnit v rámci závodu Challenge Walchsee od 25. do 28. června. Vzhledem k tomu, že nebylo navrženo žádné nové datum konání akce, nepočítá se s jejím uskutečněním.