V ostrově Langkawi se 17. listopadu uskutečnil Ironman Malaysia. Hned dvě české triatlonistky se probojovaly v elitní kategorii mezi 5 nejlepších. Pro stříbro si doběhla Simona Křivánková, na pátém místě finišovala Helena Kotopulu.

Tropický ostrov Langkawi si pro závodníky připravil náročnou, kopcovitou trať vedoucí tradičními vesničkami a deštným pralesem. „Na závod jsem jela s tím, že zde chci zajet pěkný výsledek. Tréninky vypadaly dobře, forma byla, ale v Malajsii mě ale trochu ničilo vedro,“ uvedla Simona Křivánková.

V úvodní plavecké části české triatlonistky zaostávaly. Simona Křivánková v prvním depu ztrácela 7,5 minuty, Helena Kotopulu téměř 12. „Na startu mi cukla skupinka, které jsem se mohla alespoň chvíli udržet, a tak jsem celé plavaní absolvovala sama,“ popsala úvod závodu Křivánková.

Zatímco budoucí vítězka Němka Mareen Hufeová pokračovala neohroženě v čele, české závodnice v cyklistické části šplhaly pořadím. „Na kole se mi jelo moc dobře, ale bohužel jsem se nevyhnula pádům. Objížděla jsem dva závodníky, co jeli vedle sebe. Jeden vybočil, najela jsem na kluzkou bílou čáru a byla na zemi,“ popsala kritické okamžiky závodu Křivánková. K další kolizi mezi závodnicemi došlo těsně před druhým depem.

Do závěrečného maratonu se Simona Křivánková vydávala na čtvrté pozici. Na pátou pozici se v polovině běhu dotáhla Helena Kotopulu. „Běh byl peklo. Bolelo mě natlučené tělo a ničilo vedro, ale řekla jsem si, že to ještě zkusím,“ popsala náročné podmínky Křivánková. Přesto Křivánková zaznamenala druhý nejrychlejší běžecký čas a díky silnému závěru brala stříbro za suverénní Němkou. Helena Kotopulu finišovala na 5. místě. Josef Křivánek a Josef Svoboda mezi muži obsadili 7., resp. 8. místo.