Reprezentační šéftrenér Lukáš Vrobel se rozhodl po dohodě s ČTA dočasně omezit své aktivity u národního týmu, donutily ho k tomu zdravotní komplikace, které kulminovaly během právě skončeného tréninkového kempu na Kanárských ostrovech. V nadcházející sezoně bude proto organizaci reprezentačních akcí zajišťovat a koordinovat sportovní ředitel Martin Hotový.

Příčinou tohoto rozhodnutí jsou závažné zdravotní problémy, se kterými byl Lukáš Vrobel hospitalizován na jednotce intenzivní péče během reprezentačního soustředění na Gran Canarii. V tuto chvíli už se reprezentační trenér cítí lépe a mohl tak opustit oddělení JIP.

„Lukáš stále zůstává plnohodnotným členem našeho týmu a má naši plnou podporu. Nadále bude připravovat tréninkové plány reprezentantů, kteří nemají jiné osobní trenéry, a bude připravovat tréninkové plány reprezentačních soustředění. V týmu s Lubošem Bílkem se více zapojí do metodické práce s trenéry. Jeho omezení se tedy bude týkat převážně fyzické přítomnosti na trénincích, příprav logistiky a cestování, které by mohlo být jednou z příčin jeho zdravotních problémů,“ říká Martin Hotový, sportovní ředitel ČTA.

Česká triatlonová asociace se bude zabývat přerozdělením některých kompetencí a povinností tak, aby dočasné omezení rozsahu spolupráce s Lukášem Vrobelem nemělo žádný negativní vliv na chod reprezentačního týmu a jeho přípravu.

„V tuto chvíli nám nejvíce záleží na tom, aby byl Lukáš zdravotně v pořádku. Jeho rozhodnutí nejenže respektujeme, ale především ho lidsky chápeme. Proto bude mít dostatek času, aby se mohl uzdravit a následně se sám rozhodnout, v jaké míře se bude moci do přípravy reprezentantů zapojit,“ říká Antonín Bauer, předseda ČTA.