O nových mistrech republiky v dlouhém triatlonu se rozhodne v Otrokovicích, kde se v sobotu 25. června uskuteční jeden z nejpopulárnějších domácích závodů – MORAVIAMAN. V závodě můžu získá poprvé od roku 2017 titul někdo jiný než Tomáš Řenč.

Ve startovní listině figuruje přes dvě stě triatlonistů, kteří budou usilovat o mistrovské tituly i o body do Českého poháru v dlouhém triatlonu. Nenašli byste mezi nimi ale jméno nejlepšího českého muže posledních let – čtyřikrát za sebou se českým šampionem stal Tomáš Řenč, tentokrát ale upřednostnil IRONMAN Frankfurt.

Kdo tedy bude novým českým mistrem? Vynikající formu prokazuje v této sezoně Jan Šneberger, který právě s Řenčem svedl velmi dramatický souboj na PálavaRace. Na vysoké příčky může pomýšlet také David Jílek. O vítězství bude usilovat Slovák Karol Džalaj, loňský absolutní vítěz Českého poháru je ale kvůli své národnosti ze hry v boji o český titul. Na startu nemůže chybět ani domácí legenda Petr Vabroušek, který na Štěrkovišti odstartoval svou triatlonovou kariéru. Ten se ze svého prvního titulu na dlouhé trati radoval už v roce 1998! Naposledy v Otrokovicích zvítězil a český titul si zajistil v roce 2015. Jak si povede tentokrát?

Závod žen má jasnou favoritku: Simona Křivánková nezaváhala od začátku roku 2021 na jediném pohárovém závodě a drží tak sérii šesti vítězství za sebou. O nejvyšší příčky pojede také domácí Helena Kotopulu.

Na závodníky čeká v Otrokovicích 3,8 km plavání na koupališti Štěrkoviště, kde absolvují tři okruhy. Cyklistická část o délce 180 km je rozdělena do pěti okruhů na silnicích mezi Otrokovicemi, Tlumačovem, Hulínem a Střížovicemi. Běžecký maraton se uskuteční na cyklostezce u řeky Moravy.

Na trať se vydají kromě individuálních závodníků také desítky štafet, jejichž členové si mezi sebe rozdělí jednotlivé disciplíny. A připraveny jsou také závody pro děti. Program začíná v pátek ve 14 hodin, kdy se otevře EXPO. Hlavní závod odstartuje v sobotu v 7 hodin ráno.