První společný třídenní tréninkový kemp se pro kategorii dorostu a juniorů uskutečnil od 11. do 13. února v Nymburce. Na kemp byli pozváni sportovci širší reprezentace, doporučení sportovní sekcí z listopadu 2021.

Z účasti se omluvilo několik sportovců z důvodu rekonvalescence či aktuálně probíhajícího onemocnění COVID-19. Ti pak byli nahrazeni talentovanými sportovci, a to na základě doporučení šéfů SCM, kteří byli s možností donominace osloveni. Celkem se soustředění zúčastnilo 12 sportovců ročníků 2003 až 2006. Personální zajištění akce měli na starosti Jan Kubeš, asistent reprezentačního trenéra, a Jan Čelůstka, koordinátor reprezentace.

První společné soustředění začalo v pátek v 16 hodin výklusem i za účasti sportovního ředitele ČTA Nikoly Štourače. Celkem sportovci absolvovali ve třech dnech 3 jednotky běhu, 3 jednotky plavání, 1 jednotku spinningu a 2 jednotky posilování/core.

„Soustředění bylo koncipované jako objemové se zaměřením na techniku běhu, aerobní rozvoj a dynamickou neuromuskulární stabilizaci. Jsem velice spokojený s přístupem a nasazením, se kterým sportovci k soustředění přistoupili. U některých sportovců byl při testech plavání na 400 m poznat výpadek v tréninku v důsledku prodělání nemoci COVID-19, která v oblasti fyziologie sportovního výkonu u mnohých způsobuje dočasné snížení výkonnosti,“ říká asistent reprezentačního trenéra Jan Kubeš.

Velmi si pochvaluje také spolupráci s Janem Čelůstkou, který zajistil potřebné podmínky pro hladký průběh soustředění. Další společnou akcí vybraných sportovců bude jarní soustředění, které proběhne v zahraničí v dubnu.

Nyní bude na práci osobních trenérů, aby pokračovali v komplexním rozvoji atletů, které letos čeká několik vrcholů. Mezi největšími jsou mistrovství Evropy juniorů v polském Olštýnu, mistrovství světa juniorů v Montrealu, mistrovství Evropy dorostu ve francouzském La Baule a EYOF pro kategorie 2005/6 v Banské Bystrici na Slovensku.