Vrcholem juniorské sezony bylo mistrovství světa, které se uskutečnilo 6. a 7. listopadu v portugalské Quarteiře. Ze čtveřice českých talentů si nejlépe vedli Filip Tlamka a Heidi Juránková, kteří shodně vybojovali skvělou 11. příčku.

Do Portugalska odcestovala čtveřice českých juniorů, které vedl trenér Radek Eliáš. Už v sobotu se uskutečnil závod juniorů, ve kterém Tlamka dosáhl na výborné 11. místo a Lukáš Juránek vybojoval 33. příčku. V neděli závodily juniorky – Heidi Juránková obsadila 11. místo a Dana Přikrylová brala 22. pozici.

„Závod juniorů se skvěle povedl Filipovi Tlamkovi, který byl po plavání na 9. místě a pohyboval se ve druhé skupině. Pak skvěle pracoval na kole a do depa šel na čele skupiny. Skvělým během si zajistil 11. místo,“ hodnotil závod Radek Eliáš.

„Lukáš Juránek vyplaval v druhé polovině startovního pole. Bohužel se mu nepodařilo chytit velký balík a celý závod jel osamocen. Hodně se nadřel. I tak panuje s jeho výkonem spokojenost,“ uvedl trenér českých juniorů.

„Heidi Juránková i Dana Přikrylová šly z vody ve druhé desítce. Na kole se pak první dva balíky spojily do jednoho, který měl 30 závodnic. Heidi si v balíku vedla skvěle a pošetřila síly na běh. Danča se bála v technicky náročných pasážích a také agresivity závodnic, hodně se nadřela na konci balíku a do běhu jí chyběla síla. 11. a 22. místo jsou ale skvělé zakončení sezony,“ zhodnotil Radek Eliáš výkon českých juniorek.

„Nedávné dorostenecké mistrovství Evropy i juniorské mistrovství světa jsou potvrzením posunu českého juniorského triatlonu,“ dodal.

Světový šampionát se měl původně uskutečnit na Bermudách, kvůli obavám z epidemie koronaviru v původním místě závodu byl ale přesunut do Portugalska. Na jihu Evropy se závodilo na distancích sprintu – 750 metrů plavání v oceánu, 20 km cyklistiky ve třech okruzích (každý z nich zahrnoval 8 kruhových objezdů) a 5km běh.

Kompletní výsledky šampionátu najdete zde.

Foto: Tomáš Juránek a World Triathlon