Tečku za mistrovstvím Evropy v super sprintu udělal závod smíšených juniorských štafet. Česká sestava Šimon Michálek, Kristýna Dvořáková, Ondřej Gajdoš a Kateřina Hadravová obsadila v neděli 29. května v polském Olštýně 13. místo.

Štafetový závod se stejně jako individuální starty v předchozích dnech odehrál za chladného a deštivého počasí, voda v jezeře Ukiel přitom měla pouhých 15 °C. Na každého člena štafety čekalo 300 metrů plavání, 8 kilometrů cyklistiky a 2 kilometry běhu.

Štafetový závod ovládla sestava Německa, která obhájila titul z loňského roku. Druhé a třetí místo patří triatlonovým velmocím – Francii a Velké Británii. Český tým obsadil 13. místo, ze kterého ztratil na vítěze 4 minuty a 28 vteřin.

„Štafetu dobře rozjel Šimon, na kterého dobrým výkonem navázala Kristýna. Ondra i Kateřina pak velmi kvalitním během udrželi velmi dobrý výsledek,“ řekl trenér Jan Kubeš. „Srovnání se špičkovými triatlety z Německa, Španělska nebo Francie na trati super sprintu ukázalo rozdíl v plavecké výkonnosti. Je potřeba se v tréninku zaměřit na včasný rozvoj plavecké techniky a také nezanedbat nácvik obou dep.“

Šampionát odstartoval v pátek, kdy se konaly semifinálové rozjížďky. Všichni čeští junioři z nich postoupili do finále B, některým z nich přitom chybělo štěstí – Ondřeje Gajdoše při nasedání na kolo nešťastně srazil soupeř a ten musel řešit spadlý řetěz a vycvaknutou tretru. Technické problémy řešila i Kristýna Dvořáková.

Ve finálovém závodě B pak zajela nejlépe Kateřina Hadravová, která velmi dobrým během dosáhla na 2. místo. Kristýna dokončila závod na 7. místě. Neztratila se ani nejmladší členka výpravy – Vanda Křížková skončila na 11 místě.

V mužském finále B nejlepšího výsledku dosáhl Šimon Michálek, který skončil na 6. místě, o 2 vteřiny za ním doběhl na 7. místě Ondřej Gajdoš. Týmový výsledek uzavřel na 22. místě Jakub Homola.

„Vzhledem k tomu, že všichni naši závodníci zůstávají v juniorské kategorii i v příštím roce, mají při poctivé tréninkové práci perspektivu i do dalších let,“ dodal trenér českého juniorského výběru.