Juniorská reprezentace prožila sezonu plnou medailových úspěchů a v evropském poháru patřila k nejaktivnějším výběrům. V úplném závěru roku 2021 se pak dokázala posunout na konečné 2. místo evropského žebříčku!

Svěřenci trenéra Radka Eliáše za sebou nechali i tak silné triatlonové země, jako je například Itálie, Francie, Velká Británie, Maďarsko nebo třeba Švýcarsko. Absolutním vítězem se jednoznačně stalo Španělsko, které triumfovalo s obrovským náskokem. Stříbrná pozice patří Česku, bronzová Maďarsku. V rankingu se nachází celkem 32 národních výběrů.

Do celkového pořadí národu se započítávají body tří nejlepších juniorů, tří nejlepších juniorek a štafetové body z mistrovství Evropy. K českému umístění tak nejvýrazněji přispěli Dana Přikrylová, Heidi Juránková, Kateřina Mičková, Lukáš Juránek, Filip Tlamka a Šimon Michálek.

Dana Přikrylová přitom obsadila v individuálním žebříčku juniorek fantastické páté místo, Heidi Juránková byla šestá! Těsně pod sebou skončili také junioři – Lukáš Juránek byl sedmý, Filip Tlamka osmý.