Junioři po jarních objemových soustředěních již vyhlížejí první závody a tak si dali sraz ve sportovním centrum Nymburk, kde již pracovali na kvalitě a předzávodní přípravě soutěžních dovedností.

V Nymburce proběhla dvě soustředění, kde to první bylo určeno pro závodníky, kteří na jarních zahraničních soustředěních nebyli a tak jsme pracovali zejména na najíždění základníCH kilometrů. Druhé soustředění už pak bylo zaměřeno výhradně na práci v závodním a nadzávodním tempu. Tréninky byly koncipovány jako přechodové, takže si všichni po dlouhé zimní pauze zase vyzkoušeli jak jiný a náročný je běh po kvalitním kole či kolo po plavání. Celým soustředěním se také prolínal nácvik činnosti v depu – čtvrté disciplíny triatlonu. Zde je u drtivé většiny závodníků ještě veliký prostor ke zlepšení. Je vidět, že běžně se podmínky k tréninku této činnosti hledají špatně a většina závodníků je trénuje až při samotných závodech. O to více jsme rádi, že sportovní centrum v Nymburce má podmínky i pro tento typ tréninku a my jsme mohli v tomto ohledu udělat kus práce. Jsem velmi rád,že všechny účastníky kempu mohu pochválit za příkladný přístup a nasazeni v tréninku.

Celá příprava směřuje k vrcholu v podobě ME v Kitzbühelu a tak náš další tréninkový kemp nás čeká právě tam. Pojedou zde ti nejlepší z juniorského a dorosteneckého výběru najíždět techniku přímo na tratích ME, které budou technicky a takticky velmi náročné.

 

Lukáš Vrobel, hlavní trenér kategorie