Juniorský reprezentační výběr vyrazil na závěrečný tréninkový kemp před blížícím se ME v Kitzbühelu, potrénovat přímo na tratě,kde se již za necelých 14dní budou odehrávat líté boje o tituly kontinentálních šampiónů.

Výběr byl složen z toho nejlepšího z juniorské a dorostenecké kategorie. Bohužel díky poměrně nepříjemné marodce odcestoval na kemp omezený počet sportovců. Zatímco doma zůstali např. nejlepší junior Tomáš Zikmund laborující s kolenem, Iveta Fairaislová, či Matěj Burian, který léčí únavovou zlomeninu stehenní kosti. Tratě si tak vyzkoušeli Alžběta Hrušková, Eliška Zelená, Tomáš Plojhar, Martin Semerád a Matyáš Pospíšil.

Všichni jmenovaní zvládli kompletní náročný program, jehož obsah byl zaměřen na přechodové tréninky v závodním tempu ve všech třech disciplínách. Hlavním motivem uspořádat tento kemp by ale především nácvik techniky jízdy na kole přímo na tratích ME. Snažili jsme se najít optimální průjezdy všech technických pasáží a opravovat chyby. I proto zde byl s námi specialista na cyklistiku Milan Babica. Vše tak probíhalo téměř ideálně, jedinou komplikací v přípravě bylo, že jsme vše museli zvládat za plného provozu. O to více mě potěšilo, že naši závodníci při rychlých úsecích zvládali zajíždět okruhy ve velmi kvalitních časech. Jeden trénink jsme absolvovali za deště na vodě což přineslo dva pády u děvčat. Vše se ale obešlo bez následků a dále jsme mohli pokračovat v nabitém programu. Zpestřením tréninku plavání byl nácvik startů s kontaktním plaváním a chytáním „živé bójky“ pro trénink orientace na otevřené vodě.

Věřím, že zde odvedená práce bude mít pozitivní vliv na výsledky při samotném ME. Všichni účastnící mají ve svých výkonech nějakou tu slabinu, ale přesto lze konstatovat, že prokázali velmi dobrou výkonnost, která by je opravňovala ke startu na ME. O nominaci se však budou muset poprat tuto neděli v Příbrami.

 

Lukáš Vrobel, reprezentační trenér juniorské kategorie