Celkem 35 sportovců se zapojilo do prvního virtuálního tréninkového kempu, který uspořádala Česká triatlonová asociace pro závodníky z dorosteneckých a juniorských kategorií. Společně (a přesto každý zvlášť) se připravovali 13 dnů.

Virtuální tréninkový kemp nahradil soustředění na Mallorce, na kterou měli mladí sportovci odcestovat v březnu. Protože je ale kvůli celosvětové epidemii koronaviru cestování nejen komplikované, ale zároveň značně rizikové, rozhodli se trenéři pro alternativu.

Nová forma kempu umožnila sportovcům, aby absolvovali společnou přípravu, splnili společný tréninkový plán a přitom se připravovali každý ve svém domácím prostředí. Jejich komunikace probíhala přes platformu Zoom, na které absolvovali 12 meetingů, i přes Messenger, na kterém si napsali 1170 zpráv.

Společně ujeli 750 kilometrů na trenažérech na platformě Rouvy, naběhali 120 kilometrů a posilováním strávili 10 hodin. „Chtěl bych pochválit všechny sportovce za výbornou práci. Jsem rád, že celý kemp provázela skvělá atmosféra a že díky němu našli účastníci novou motivaci i pozitivní náladu do dalšího tréninku, protože to bylo jedním z našich hlavních cílů. Pro nás všechny to byla nová zkušenost, ale i s ohledem na velmi dobré reakce pravděpodobně budeme tuto formu společných tréninků používat v zimním období i v budoucnu,“ říká Radek Eliáš, vedoucí kempu a trenér dorostenecké a juniorské reprezentace.