Dorostenecké kategorie mají za sebou dva závody Českého poháru, ve kterých se dle soutěžní směrnice tvořily kvalifikační skupiny pro dva reprezentační starty a to na Evropských triatlonových hrách mládeže (ME dorosteneckých kategorií jednotlivců a družstev) a ZON (Závod Olympijských Nadějí). Na obě akce byli nominováni vždy čtyři chlapci a čtyři dívky.
V mužské dorostenecké kategorii budou reprezentovat triatlonisti: Tomáš Kříž, Matyáš Pospíšil a Martin Burian. Místo příbramského triatlonisty Tomáše Zikmunda, který si v tréninku zlomil ruku, pojede Martin Semerád. Mezi dorostenkami se nominovaly Alžběta Hrušková, Natálie Bělinová, Anna Heidrichová a Pavla Kmoníčková. Náhradnicí je Zuzana Pičmanová.
Na ZON byli nominováni Tomáš Zikmund, Tomáš Kříž, Martin Semerád a Jan Trutna. Náhradníkem je Matyáš Pospíšil. V dorostenkách je stejné složení jako na Evropské hry.
Všichni nominovaní sportovci se zúčastnili ihned po závodě ČP v Příbrami přípravného týdenního kempu na Šumavě, kde nabírali finální kondici a závodní připravenost pro oba starty. Šlo o poslední termínově vhodný kemp, jelikož oba „repre“ starty jsou v červenci a dělí je mezi sebou pouze 10 dní.
Evropský triatlonový šampionát mládeže proběhne v termínu 30.6. – 5.7. se třemi závodními dny – semifinále, finále a závod družstev. Druhá akce (ZON) se koná od 14.7 do 17.7. Na širší reprezentační tým čeká v červenci domácí Evropský pohár juniorů v Táboře. Zde budeme chtít na start umístit co nejširší startovní pole našich závodníků, aby mohli nabírat zkušenosti z takto velkých juniorských klání, jejichž průběh a kvalitativní úroveň účastníků je vždy zcela jiná než „běžný“ domácí závod ČP.