Seriál mistrovství světa zavítal v sobotu 14. července do Hamburku. Vendula Frintová obsadila v pátém letošním závodě prestižního šampionátu 27. místo.

V Německu se konal závod na distancích sprint triatlonu. Součástí 750 metrů dlouhé plavecké části byl i přibližně 40m temný tunel. 21km cyklistická část se odehrála v 6 okruzích. Pořadatelé předem upozorňovali na její technickou náročnost kvůli ostrým zatáčkám i otočkám. Pětikilometrový běh byl rozdělen do dvou okruhů.

Po plavecké části byla česká reprezentantka na nadějném šestnáctém místě, když na nejrychlejší závodnici ztrácela 29 sekund. „Včerejšek byl perfektním příkladem toho, že triatlon není jen o plavání, kole a běhu. Katastrofické T1 mě vyřadilo ze zbytku závodu,“ napsala pak česká závodnice na svůj Instagram.

Po cyklistické části se pohybovala hluboko ve startovním poli a bylo zřejmé, že se jí nepovede navázat na vynikající letošní výsledky. Ačkoliv pak královna českého triatlonu opět předvedla výborný výkon v běhu, ve kterém si připsala čtrnáctý nejrychlejší čas, ve výsledkové listině to stačilo na 27. místo.

V Hamburku zvítězila Francouzka Cassandre Beaugrand, pro niž to bylo premiérové zlato ve World Triathlon Series. Ke stříbrnému finiši vybičovali vynikající němečtí fanoušci domácí Lauru Lindemann, která v cílové rovince utekla Katie Zaferes.

V celkovém pořadí mistrovství světa patří Vendule Frintové po 14. místě v Abú Zabí, 11. místě na Bermudách, 7. místě v Jokohamě a 27. místě v Hamburku sedmnáctá pozice.