Italské Livigno se na dva týdny stalo domovem české reprezentace, která zde absolvuje vysokohorské soustředění před blížícím se startem mezinárodní sezony. Sedmička reprezentantů se v alpském údolí připravuje pod vedením kouče Lukáše Vrobela od 25. července, zpět do Česka se bude vracet v sobotu 8. srpna.

V alpském údolí ležícím ve výšce 1800 metrů nad mořem nyní můžete při tréninku potkat Alžbětu Hruškovou, Ivetu Fairaislovou, Terezu Svobodovou, Jana Čelůstku, Tomáše Zikmunda, Radima Grebíka a Tomáše Kříže. Už o týden dřív pak své soustředění v Livignu absolvovala juniorská reprezentace, kterou vedl trenér Radek Eliáš za asistence sportovního ředitele ČTA Martina Hotového.

Italské horské středisko si pak za místo pro tréninkový kemp vybrali i Jan Volár, Tereza Zimovjanová a Petr Soukup, kteří se ovšem připravují podle vlastních tréninkových plánů. V Livignu však můžete potkat i celou řadu dalších elitních sportovců, kteří oceňují ideální kombinaci nadmořské výšky, plaveckého bazénu v areálu AquaGranda, atletické dráhy, regeneračních možností i dlouhých kopců pro cyklistické tréninky.

Ve stejné době jako česká reprezentace se proto na hranici Itálie a Švýcarska připravovali například vítěz havajského Ironmana Sebastian Kienle, triatlonoví reprezentanti Švýcarska, Německa či Itálie, ale také profesionální cyklisté stáje CCC v čele s Gregem van Avermaetem nebo kolumbijská cyklistická reprezentace s Nairem Quintanou, vítězem dvou Grand Tour.

V rámci aklimatizace absolvoval český tým několik jednotek nordic walkingu/runningu, při kterých se postupně navyšovala nejen vzdálenost, ale také poměr chůze a běhu ve prospěch běhu.

Jezero Lago di Livigno od kterého reprezentanti stoupali na hřebeny okolních hor.

K plaveckému tréninku využívají reprezentanti pětadvacetimetrový bazén AquaGranda.

Ten je kvůli epidemii koronaviru pro veřejnost uzavřený a pro vstup je nutné prokázat statut reprezentanta. Na fotce Alžběta Hrušková.

Česká reprezentace se v bazénu potkávala nejen s německými či švýcarskými triatlonisty, ale také s italskou plaveckou reprezentací.

Na fotce Jan Čelůstka

Na rovině. Pro rozjedí využívají reprezentanti tunel vedoucí podél jezera Lago di Livigno.

Při stoupání do sedla Forcola di Livigno, které odděluje Itálii od Švýcarska. Zleva: Alžběta Hrušková, Iveta Fairaislová a Tereza Svobodová.

Útok na Forcolu. Radim Grebík a Tomáš Zikmund

V sedle (Forcola). Zleva: Iveta Fairaislová, Tereza Svobodová, Alžběta Hrušková, Tomáš Zikmund, Radim Grebík, Tomáš Kříž a trenér Lukáš Vrobel. Na fotce chybí pouze…

… Jan Čelůstka, který v Livignu stejně jako ostatní využíval služeb masérky a fyzioterapeutky Kristíny Gažovičové

Přírodní regenerační linka – potok protékající celým údolím.

Alžběta Hrušková po tréninku.

Rychlostní tréninky se odehrávají na zářivě modrém oválu.

Ten byl v Livignu vybudován a otevřen teprve v minulém roce.

Atletická dráha leží v bezprostřední blízkosti areálu AquaGranda.

Zleva: Jan Čelůstka, Radim Grebík, Tomáš Zikmund, Tomáš Kříž

Součástí AquaGrandy je také posilovna,…

…ze které je nádherný výhled na zelené alpské svahy.

V rámci soustředění absolvovali reprezentanti také nácvik vzpěračské techniky, do které je zasvěcovala fyzioterapeutka Kristína, bývalá reprezentantka ve vzpíraní.

Tereza Svobodová s Ivetou Fairaislovou.

Jan Čelůstka

Do Livigna si reprezentace přivezla také trenažér SkiErg. Na fotce Radim Grebík.

Soustředění v Livignu absolvovala také juniorská reprezentace.

Junioři se v Alpách připravovali pod vedením trenéra Radka Eliáše.

Filip Michálek

Dobrá nálada juniorům nechyběla.

V rámci soustředění se junioři vydali na slavné sedlo Stelvio…

… kterým projíždí také etapový závod Giro d’Italia.

Také díky tomu je Stelvio častým cílem cyklistů a motorkářů, na které útočí obchodníci s kýčovitými suvenýry.