Devítka českých reprezentantů se vydala na Evropský pohár juniorů do Záhřebu, kde se v sobotu 14. září konaly individuální závody, o den později pak štafety. A Češi se představili také na ME do 23 let.

Do Chorvatska se česká výprava přesunula rovnou od slovinského jezera Bled, kde o týden dřív rovněž absolvovala závod evropského poháru.

V závodě juniorů si opět skvěle vedl Radim Grebík, který skončil na čtvrté příčce. Od medaile ho přitom dělilo pouhých 14 vteřin. „Radim skvěle pracoval po celý závod a má velkou zásluhu na tom, že naše barvy byly hodně vidět. Zejména na kole byl hodně aktivní,“ řekl reprezentační kouč Radek Eliáš. „Tomáš Kříž s Filipem Michálkem zase aktivně pracovali ve druhém balíku. Celkově mají kluci za sebou skvělý závod.“

Tomáš Kříž obsadil 19. příčku, Filip Michálek byl 21., Filip Tlamka 34. a Václav Bednarský 40. A to v nabitém poli 77 triatlonistů!

V závodě juniorek si opět z českých reprezentantek nejlépe vedla Alžběta Hrušková, která obsadila osmé místo. Lenka Švecová finišovala jako 33. a Šárka Půstová 42. Tereza Svobodová bohužel závod kvůli bolestivému podvrtnutí nedokončila. Zranění ji limitovalo i v závodě štafet.

Do nedělního závodu štafet postavilo Česko hned dva týmy. Lépe si vedla sestava ve složení Hrušková, Grebík, Půstová, Kříž. Ta byla po prvním úseku na třetím místě, nakonec závod dokončila na sedmé příčce z 18 štafet (dokončilo jich jen 10). Druhá sestava ve složení Švecová, Michálek, Svobodová, Tlamka finišovala jako osmá.

Mládežnické reprezentace bojovaly ve stejný víkend také ve španělské Valencii, kde se konal evropský šampionát do 23 let. V závodě mužů reprezentoval Česko Tomáš Zikmund, který si připsal 38. místo. V závodě žen byla českou zástupkyní na startu Iveta Fairaislová, která skončila těsně pod hranicí elitní dvacítky – 21. místo.

Kompletní výsledky ze Záhřebu najdete zde.

Z Valencie najdete zde.