Hned dvě české reprezentantky se umístily v nejlepší desítce při Evropském poháru juniorů v rakouském Welsu, kde se závodilo v neděli 27. června. Heidi Juránková byla šestá, Dana Přikrylová sedmá. Z juniorů byl nejlepší Jakub Marek na 19. příčce.

Juniorská reprezentace završila své rakouské turné. Po mistrovství Evropy v super sprintu v Kitzbühelu a evropském šampionátu v aquatlonu ve Walchsee se mladí triatlonisté představili na závodu Evropského poháru ve Welsu. V malebném hornorakouském městě se závodilo na distancích sprintu.

Výrazně lépe se na nich vedlo juniorkám. Po plavecké části pracovaly v prvním balíku Heidi Juránková, Dana Přikrylová i Kristýna Dvořáková. Juránková se pak v běhu dokonce pohybovala na medailových pozicích, ale nedokázala je udržet a doběhla na šesté příčce – 23 sekund za bronzem. Jen o jednu příčku horší byla Dana Přikrylová. Kristýna Dvořáková si připsala 15. pozici, Eliška Říhová byla 25.

V závodě juniorů byli po plavecké části v prvním cyklistickém balíku Jakub Marek s Filipem Tlamkou, který však kvůli defektu ze závodu odstoupil. Lukáš Juránek tvrdě pracoval ve druhé cyklistické skupině, kterou dlouho tahal. Ostatní závodníkům plavecká část nevyšla a pohybovali se ve druhé polovině startovního pole.

Nejlepší výsledek si z českých mladíků připsal Jakub Marek na 19. místě. O jedinou příčku horší byl Lukáš Juránek, který skvělým výkonem v běhu seběhl závodníky z první cyklistické skupiny. David Korous si připsal 42. místo, Filip Nýdrle byl 44., Šimon Michálek finišoval jako 49., David Eliáš bere 52. místo a Václav Škoda 61.

„Juniorkám se závod povedl na jedničku. Podaly vynikající výkon a ukázaly, jak by měly jejich závody vypadat,“ chválil je reprezentační trenér Radek Eliáš. „Klukům se naopak příliš nevydařil. Už po plavání byli s výjimkou Filipa Tlamky, Jakuba Marka a také Lukáše Juránka hodně vzadu. Bohužel nám účast a výkon komplikovaly zdravotní problémy, které se podepsaly na výkonu některých závodníků.“

Kompletní výsledky závodu ve Welsu najdete zde.