Čeští reprezentanti bojovali na Evropském poháru v Dněpropetrovsku o medaile. Radim Grebík finišoval jako pátý, Jan Volár byl sedmý. V ukrajinském městě se v sobotu 5. června představili i další čtyři Češi.

V milionovém ukrajinském městě se závodilo na distancích sprintu – 750m plavání se konalo přímo ve vodách široké řeky Dněpr, 19,5km cyklistika i 5km běh byly rozděleny do tří městských okruhů.

Nejrychlejší plavecký čas si z českých závodníků připsal Lukáš Červenka, který šel z vody na třetím místě, mezi desítku nejlepších plavců se ale vešli také Volár s Grebíkem. „Startovní pole nebylo příliš velké, a tak jsme měli poměrně dost prostoru,“ říkal po závodě Červenka.

Tato trojice se také dostala do vedoucí dvanáctičlenné skupiny na kole. V závěru cyklistiky si pak vypracoval přibližně 10vteřinový náskok Grebík. „S Honzou jsme ho nechtěli sjíždět, jako Češi jsme to pojali týmově a nechali jsme to na ostatních,“ uvedl Červenka, kterému vyšlo druhé depo a do běžecké části vstupoval ze třetí příčky. V další cyklistické skupině přijeli Tomášové Kříž a Zikmund. Nejhorší výchozí pozici do běhu pak měl z Čechů Filip Václavík.

Pro nejlepší umístění si doběhl Grebík, kterému se ale nepovedlo udržet skvělou pozici z cyklistiky a finišoval jako pátý s odstupem 42 vteřin na vítězného Ázerbájdžánce Rostislava Pevtsova. Volár doběhl o 22 vteřin později na sedmé příčce.

Nejlepší běžecký čas si z Čechů připsal Zikmund, který díky tomu bral 20. příčku. O dvě místa horší byl Červenka, který skvěle rozjetý závod výsledkově pokazil v běhu. Kříž si z Ukrajiny přiváží 24. příčku. Filipu Václavíkovi patří 30. místo.

Výsledky

Evropský pohár, Dněpropetrovsk (Ukrajina), 5. června 2021

Muži: 1. Rostislav Pevtsov (Ázer.) 51:20 … 5. Radim Grebík 52:02, 7. Jan Volár 52:24, 20. Tomáš Zikmund 53:17, 22. Lukáš Červenka 54:02, 24. Tomáš Kříž 54:16, 30. Filip Václavík 55:15