U slovinského jezera Bled prožila česká juniorská reprezentace v neděli 5. září fantastický den! Při Evropském poháru juniorů získala Heidi Juránková stříbro, její bratr Lukáš bronz a další tři Češi se probojovali do top 10!

Čeští junioři se vydali do Slovinska rovnou z vysokohorského soustředění v italském Livignu, kde se připravovali v uplynulých týdnech na závěr sezony. A do něho vstoupili fantasticky!

Na ikonickém slovinském jezeře je nejprve čekalo 400 metrů plavání, po nichž následovalo 13 km cyklistiky se dvěma stoupáními a 3,3 km běhu podél jezera.

Na nejlepší výsledek dosáhla Heidi Juránková, která vybojovala svou první medaili v závodech Evropského poháru juniorů, který je nejprestižnější soutěží této věkové kategorie. Z druhého místa ztratila na vítěznou Slovenku Margaretu Vráblovou jen čtyři sekundy!

V závodě juniorek si vedly skvěle i další české zástupkyně: Dana Přikrylová finišovala na 4. pozici, Kateřina Mičková obsadila 14. příčku. Kateřina Hadravová si připsala 20. pozici, Emma Ryšávková byla při své premiéře na EPJ na 24. místě, Kristýna Dvořáková na 29. a Nikola Procházková obsadila 44. pozici.

Mez juniory vystoupil na stupně vítězů Lukáš Juránek, který si od jezera Bled odváží bronz! Na prvního Nizozemce Kolkmana ztratil 11 sekund.

Do nejlepší desítky se dostali také Šimon Michálek na 6. pozici a Filip Tlamka na 9. příčce. Jakub Homola bral 12. příčku, David Eliáš finišoval jako 16., Filip Nýdrle byl 22., Matěj Marek 27. a David Korous 29.  Všichni čeští junioři se tak vešli do první poloviny startovního pole!

Evropský pohár juniorů teď má před sebou už jen jeden závod, který se uskuteční 7. listopadu v portugalské Quarteiře.