Kateřina Mičková a Šimon Michálek si připsali z českých reprezentantů nejlepší umístění na evropském šampionátu dorostenecké kategorie, které se uskutečnilo 1.-3. října v turecké Alanyii. Šampionát Češi uzavřeli 7. místem ve štafetách.

Do jihotureckého města se na 2021 Europe Triathlon Youth Championships Festival vypravila spolu s trenérem Radkem Eliášem šestice českých dorostenců – Šimon Michálek, David Eliáš, Jakub Homola, Kateřina Mičková, Kateřina Hadravová a Kristýna Dvořáková.

Mezi dorostenci se ze semifinálových rozjížděk probojovali do finále A Michálek s Eliášem. Homola si zajistil místo ve finále B, které pak dokázal vyhrát a obsadil konečnou 31. příčku. Michálkovi patří ve výsledkové listině 12. pozice a Eliášovi 25. „Oba kluci zvládli ve finále A skvěle plavání. V cyklistice se bohužel rozpojil balík, kdy Šimon byl v prvním, David zůstal ve druhém. Šimon pak předvedl i výborný běžecký výkon,“ chválil své svěřence Radek Eliáš.

Z českých dorostenek se do finále A probila Mičková, která obsadila stejně jako Michálek 12. pozici. Ve finále B byly české barvy hodně vidět – Hadravová doběhla do cíle jako třetí, Dvořáková jako šestá. Celkově jim tak patří 34. a 37. místo. „Ve finále A podala Kačka skvělý, vyrovnaný výkon. Bojovala ve skupině o 4. až 15. pozici, po závěrečném běhu to stačilo na konečné 12. místo,“ řekl Eliáš. „Ve finále B pak podali všichni závodníci včetně Jakuba Homoly absolutně skvělé výkony. Potvrdili naši konkurenceschopnost a posun. Pohybujeme se teď na místech, kde jsme dlouho nebyli.“

Závodní program uzavřel v Alanyii závod štafet, do kterého vyslal trenér Eliáš sestavu Mičková, Michálek, Dvořáková a Eliáš. Česká sestava se téměř celý závod držela ve skupině mezi 4. a 12. místem, ze kterého si dojela pro konečnou 7. příčku. „Těší mě, že už nás ostatní země vnímají jako vyrovnané soupeře a získali jsme respekt. Konečné 7. místo je s ohledem na věk reprezentantů skvělé, protože většina z nich bude v této kategorii závodit ještě příští rok,“ dodal trenér juniorské a dorostenecké reprezentace.

Kompletní výsledky závodů v Alanyii najdete zde.