Jeden z vrcholů domácí triatlonové sezony je tu. V sobotu 1. června se pojede Czechman, který je druhým závodem Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu (CZECHMAN TOUR). Na jeho start se postaví přes 750 závodníků!

Také letos byl Czechman vyprodán ve velmi krátkém čase. Také letos figuruje na jeho startovní listině celá řada vynikajících triatlonistů. A znovu se tak chystá potvrdit, že se jedná o český triatlonový fenomén.

Na účastníky hlavního závodu čeká 1,9 kilometru plavání v písníku Hrádek. Následovat bude 90 kilometrů cyklistiky, jejíž trať se pro letošní rok mírně proměnila. „Kolo bude o něco kontaktnější a zajímavější pro diváky, kteří budou mít lepší přehled o průběhu závodu,“ říká ředitel závodu Tomáš Petr. Závěrečný 21kilometrový běh je pak rozložen do třech okruhů v okolí Hrádku.

Na startovní listině figuruje řada zajímavých jmen – vítězství přijede obhajovat Tomáš Řenč, konkurovat mu budou Petr Soukup, který letos poprvé závodí ve světě mezi profesionály, Jan Wainer, Lukáš Slatinský či Jan Oppolzer. „Konkurence bude tradičně velmi silná,“ říká spokojeně Tomáš Petr. „V kategorii žen budou také zajímavé souboje. Vítězství obhajuje Pavlína Baťková, přijede Simona Křivánková a přivítáme na startu také jednu závodnici z Jihoafrické republiky, která se chystá promluvit do konečného pořadí,“ dodává ředitel závodu.

Program Czechmana vyplní celý víkend. Na hlavní závod, který se uskuteční v sobotu, naváže nedělní žákovský Czechman Kid’s, který je součástí Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu.