Ve slovenském Šamoríně se o víkendu 4. a 5. března uskutečnilo setkání Annual Presidents’ Conference and Gala, na kterém jednali představitelé národních triatlonových asociací z Evropy, ale také zástupci organizací Europe Triathlon a World Triathlon.

Každoroční setkání představitelů národních asociací, které se koná pod patronací organizace Europe Triathlon, tentokrát přivítal moderní sportovní resort v Šamoríně. V příštím roce by se pak stejné setkání mohlo uskutečnit v Praze – ČTA vyjádřila ochotu toto významné jednání uspořádat a přivítat nejvyšší triatlonové představitele na svém území.

Předseda České triatlonové asociace Antonín Bauer jednal se zástupci dalších svazů mimo jiné o těchto tématech:

Se Slovenskou triatlonovou unií o reciprocitě v pořádání republikových šampionátů. Vedle pravidelného střídání národních mistrovství v zimním triatlonu by se obě asociace měly po roce střídat také v organizaci šampionátů v dlouhém triatlonu. MČR i MSR se v letošním roce koná v rámci piešťanského závodu Slovakman, příští rok by se tak o český i slovenský titul mělo závodit na českém území.

Kromě toho zástupci obou národních asociací vyjednali spolupráci v oblasti vzdělávání trenérů a při přípravě reprezentantů.

Zástupci národních triatlonových svazů byli individuálně seznámeni s novou elektronickou licencí ČTA. Rakouská federace přitom potvrdila akceptaci těchto licencí při registraci na závody pořádané na jejím území, a to včetně závodů série CHALLENGE. Výjimku tvoří dva závody série IRONMAN, které fungují zcela samostatně.

V rámci panelových diskusí debatovali účastníci o přípravě reprezentačních výběrů, o přípravě mládeže, ale také o pořádání závodů, v rámci toho pak i o možné spolupráci ČTA s Finskem, Norskem, Velkou Británií a Německem.

Prezident Evropského triatlonu Renato Bertrandi vyjádřil přání, aby se Karlovy Vary opět staly pořadatelským městem závodu mistrovství Evropy v olympijském triatlonu. Technický ředitel organizace World Triathlon se zároveň vyjádřil pozitivně v tom smyslu, že by se Světový pohár vrátil na západ Čech i po případné roční odmlce způsobené pořádáním evropského šampionátu.

Součástí víkendového jednání byla také témata týkající se činnosti organizace Europe Triathlon a představení jejího marketingového plánu.

Další informaci o celém setkání najdete zde.

Předseda ČTA Antonín Bauer s Gergelym Markusem, technickým ředitelem WT

Antonín Bauer, Renato Bertrandi (prezident Europe Triathlon) a Jozef Jurášek (prezident Slovenské triatlonové unie)