První pohárová série této sezony odstartuje už 6. března ve Zlíně, kde se uskuteční zahajovací závod Českého poháru v aquatlonu. Jeho součástí se v letošním roce stanou celkem tři závody – kromě Zlína se bude závodit také v Příbrami a v Praze.

Český pohár v aquatlonu odstartuje na stejném místě, na jakém loni skončil. Při pátém ročníku Aquatlonu Zlín čekají účastníky hlavního závodu tradiční distance v podobě 400 metrů plavání v pětadvacetimetrovém bazénu Městských lázní a následně pětikilometrový běh na tartanové dráze přilehlého atletického Stadionu mládeže.

Ačkoliv je závod součástí Českého poháru, je otevřen také široké veřejnosti a dětským kategoriím, pro které jsou připraveny kratší distance. „Očekáváme účast kolem dvou set vyznavačů tohoto populárního sportovního odvětví,“ říká ředitel závodů Bob Komín s tím, že zlínský závod bývá velmi oblíbený u plaveckých klubů. „Také pro rekreační sportovce je to skvělá příležitost, jak si vyzkoušet kombinaci plavání a běhu,“ zve na akci.

Startovní listina napovídá, že zlínský závod bude velmi dobře obsazený. Figuruje na ní například jméno reprezentanta Radima Grebíka, zkušeného ironmana Petra Vabrouška a s velkou pravděpodobností se zapojí i další reprezentanti, kteří jsou členy pořádajícího klubu Titan Trilife. „Výkony dorostenců a juniorů budou složit jako podklad pro zařazení do širšího reprezentačního výběru těchto věkových kategorií,“ dodává Komín.

Registrovat se můžete prostřednictvím webu www.czechtriseries.cz, nebo v den závodu ve vestibulu Lázní Zlín.

Český pohár pak bude pokračovat 10. dubna v Příbrami a 24. dubna na Praze 11, kde se bude zároveň závodit o mistrovské tituly. Do absolutního pořadí Českého poháru se započítají účastníkům dva nejlepší výsledky.

Další informace o závodě můžete sledovat na facebookové události.