Po roční přestávce se do kalendáře Českého poháru v aquatlonu vracejí České Budějovice. Pořadatelé zvou na start nejen zkušené triatlonisty, ale také plavce a běžce, kteří si chtějí poprvé vyzkoušet kombinaci více sportů. V jihočeské metropoli se bude závodit 18. března.

V Českých Budějovicích se uskuteční druhý letošní závod pohárové sezony. Zatímco na tom prvním ve Zlíně si mohli závodníci užít specifickou běžeckou část, která se konala na atletickém stadionu, na jihu Čech bude pro změnu jedinečná plavecká část – na rozdíl od jiných závodů se uskuteční v padesátimetrovém bazénu. Tam účastníky hlavního závodu čeká 400m trať.

Do pětikilometrové běžecké části se pak vydají Gundersenovou metodou podle plaveckých odstupů z plavání. „Poběží se po asfaltových cestách v parku Stromovka, kde je rovinatý kilometrový ovál. Díky tomu budou mít závodníci dobrý přehled o rozestupech a svém umístění,“ říká Iveta Šimůnková z pořadatelského týmu TriSK České Budějovice.

Na jihu Čech se aquatlon uskuteční už po jedenácté, předchozí ročníky přitom trhaly účastnické rekordy. Nejvíce závodníků napočítali pořadatelé v roce 2019, kdy se zúčastnilo 258 aquatlonistů. „Ta roční pauza může zájem poznamenat, ale i tak věříme, že přijede alespoň 200 sportovců,“ doufá Šimůnková.

Také pro EGE Aquatlon České Budějovice platí novinka, která byla letos zavedena pro všechny závody v aquatlonu: registrace je možná pouze online, a to nejpozději 48 hodin před konáním závodu. Tato změna dává pořadatelům časový prostor na to, aby rozlosovali účastníky do rozplaveb, a předešlo se tak zpožděním, která způsoboval velký počet závodníků registrovaných na místě.

Pokud na závod přijedete autem, mají pro vás pořadatelé tip na parkování: „U plaveckého stadionu je velké parkoviště, nejspíš ale bude rychle zaplněné. Bohužel už není možné parkovat u sportovní haly, kde závodníci nechávali auta v minulých letech. Mělo by ovšem být možné nechat auto u Kauflandu, který je hned vedle Stromovky,“ radí Šimůnková.

Závod v Českých Budějovicích bude pro závodníky druhou možností získat pohárové body – do celkového pořadí se jim přitom započítají tři nejlepší výsledky. Po vítězství ve Zlíně si zatím nejlépe vedou Šimon Koblížek s Lucií Miklišovou. „Pro vítěze všech kategorií máme připravené zajímavé věcné ceny,“ lákají pořadatelé na start.

Registrovat se můžete zde.