Mistrovství světa vyvrcholilo závodem smíšených štafet, které v Hamburku bojovaly o světové tituly v neděli 6. září. České kvarteto ve složení Zimovjanová, Linduška, Hrušková a Volár obsadilo 16. místo. Zvítězil tým Francie.

Stejně jako v sobotních individuálních závodech se o světové tituly bojovalo v Městském parku, kam se Hamburg Wasser World Triathlon přesunul z centra severoněmeckého města kvůli protiepidemickým opatřením. Ta znemožnila přístup k trati také všem fanouškům, kteří tak mohli sledovat divácky atraktivní formát závodu pouze v přímém přenosu.

Jako první se z českých reprezentantů vydala na trať o distancích 300 m plavání, 6,5 km cyklistiky a 1,7 km běh Tereza Zimovjanová. A vedla si skvěle! Předávala na osmé pozici se ztrátou deseti sekund za vedoucí Velkou Británií, jejíž štafetu rozjela Georgia Taylor-Brownová, čerstvá mistryně světa z individuálního závodu.

Štafetu pak převzal František Linduška, který dokázal během plavecké části dokonce umazat ze ztráty na první místo čtyři vteřiny. V cyklistické části ovšem nabral minutové manko na fantasticky jedoucího Nora Kristiana Blummenfelta, který předával do třetího úseku na prvním místě se sedmnáctivteřinovým náskokem.

František Linduška vyslal do závodu Alžbětu Hruškovou, která přebrala štafetu na 13. místě se ztrátou 67 sekund. Také Alžběta Hrušková se v cyklistické části propadla, když ji dokončila na 16. příčce. Na této pozici také vyslala do závěrečného úseku Jana Volára, který přebíral se ztrátou 3:21. Od ruského týmu na patnácté příčce ho přitom dělilo více než 80 vteřin.

Zvítězil tým Francie ve složení Periaultová, Bergere, Beaugrandová, Coninx. Stříbro patří USA (Spiveyová, McDowell, Zaferesová, Pearson). Bronz putuje do Velké Británie (Taylor-Brownová, Izzard, Learmonthová, Yee). Český tým obsadil 16. místo se ztrátou 4:18 na vítězné Francouze.

Výsledky

Mistrovství světa, Hamburk (Německo), 6. září

Smíšené štafety: 1. Francie 1:18:25, 2. USA +9, 3. Velká Británie +35… 16. Česko +4:18