Další závod Evropského triatlonového poháru juniorů hostil bulharský Burgas, kde se den předtím konalo Mistrovství Evropy do 23 let. Na start se postavily dvě české závodnice, Simona Šimůnková si připsala další body za kvalitní šesté místo, její reprezentační kolegyně Lucie Obermannová doběhla třináctá. V autentické reportáži popsaly průběh závodu.
„Startovaly jsme v 14:00, tedy v tom největším vedru, které mohlo být (29 stupňů ve stínu, 34 stupňů na sluníčku, moře 24 stupňů). Docela se i rozfoukalo, takže jsme plavání absolvovaly v rozbouřeném moři s poměrně velkými vlnami. Během prvních 100m se startovní pole díky vlnám roztrhalo, takže plavání bylo bez ran od soupeřek. Nakonec jsem vylézala na třetím místě, se ztrátou 30 vteřin na vedoucí Rusku. Po depu jsme vytvořily pětičlenný balík a začal stíhací závod na Rusku. V prvním kole jsme se nemohly dohodnout, jak budeme střídat, zároveň jsme se vyrovnávaly s vedrem a to bylo znát i na zvyšujícím se náskoku vedoucí závodnice. Druhé kolo už z naší strany bylo aktivní, a tak se nám podařilo smazat téměř 40tvteřinovou ztrátu. V posledním kole už bylo znát taktizování před blížícím se během. Bohužel jsem na to doplatila a většinu jsem odtáhla. Do depa jsme tedy přijížděly v šesti. Z depa jsem vybíhala na 6. místě s náskokem cca 2 minut na druhou skupinku, ve které jela i Lucka. Věřila jsem, že svou pozici dokážu udržet, ale nakonec to nebylo tak jednoduché. Běžecká trať byla rozdělena na 2 okruhy s tím, že se sbíhal a vybíhal mírný, ale táhlý kopec. Po prvním okruhu už se můj náskok snížil na 50 vteřin, jelikož Italky za mnou opravdu letěly a zároveň mě stáhly také kvůli mému slabšímu běhu. Naštěstí jsem 6. místo udržela, i když jsem na posledních 500m musela ze sebe vyždímat 120% výkon. V cíli jsem byla vděčná za kýbl s ledem a studenou vodou, jelikož tyhle vedra fakt nejsou pro mě. Závod nakonec vyhrála Portugalka Almeida, která před 14ti dny brala bronzovou příčku na duatlonovém MS. Šesté místo beru jako úspěch, i když vím, že běh byl opět hodně slabý. Jsem ale spokojená s tím, že jsem závod dojela, neboť jak už jsem řekla, já a horko, to prostě nejde dohromady. Už jen díky vedru můžu říct, že to byl jeden z nejtěžších závodů, které jsem kdy jela. Opravdu jsem záviděla deštivé počasí všem juniorům, kteří závodili v Kitzbühelu,“ popsala své vystoupení Simona Šimůnková.
Lucie Obermannová své vystoupení v závodě popsala takto:
„Na náš závod více foukalo a hodně se zvedly vlny a mně se nepodařilo vyplavat, takže jsem chytla špatný balík na kole a moc se nejelo. Většinu jsem odtáhla a navíc jsem ještě sjížděla ze začátku pár holek, takže po kole už mi na běh nezbylo moc sil. Nakonec jsem doběhla na 13. místě. Závod se nepovedl podle mých představ, ale vždycky to prostě nevyjde a alespoň mám nové zkušenosti a vím, co zlepšovat.“