V rozpáleném Kataru uzavřela rok 2021 dvojice českých triatlonistů. Radim Grebík vybojoval v závodě Asijského poháru v Dauhá 5. místo, Tomáš Kříž obsadil 21. pozici. „Páté místo znamená cenné body do světového žebříčku a lepší výchozí pozici do příští sezóny,“ řekl Grebík.

Elitní triatlon se vrátil do Dauhá po patnácti letech. Pro účastníky Asijského poháru připravili pořadatelé olympijské distance. „Závod celkově byl nádherný, konal se v nové, spíše stále ještě dostavované čtvrti Dauhá a pořadatelé měli vše dokonale připravené,“ řekl Grebík. „Trať začínala dvoukolovým plaváním v místní zátoce Perského zálivu a voda měla příjemných 26 stupňů. Na cyklistice jsme absolvovali dva 20km okruhy po širokých ulicích pod vysokými mrakodrapy. Běh pak probíhal po promenádě vedle pláže ve dvou 5km okruzích.“

Grebík se od začátku závodu držel v kontaktu s prvním místem. Na kole tak byl součástí vedoucí skupiny, do které se v průběhu cyklistické části dotáhl také Tomáš Kříž.

„Běh byl pro nás největší výzvou. Aklimatizaci jsme měli velmi krátkou, přibližně 48 hodin, a s časovým posunem jsme šli do závodu v 5:30 našeho času, což pro olympijský triatlon není vůbec obvyklé. Nicméně tady si tak brzký start vyžadovaly teploty, které později ve dne dosahují až 31 stupňů ve stínu. Na běhu to pak bylo opravdu těžké. Snažil jsem se držet krok s výborným běžcem a vítězem Abdemoulou, nicméně po prvním kole už jsem tempo musel zvolnit a vedoucí čtveřici opustit. Nicméně i s pátým místem jsem moc spokojený,“ dodal Grebík, který ztratil na vítězného Maročana Jawada Abdelmoulu 49 vteřin. Od medaile ho dělilo 22 vteřin.

Tomáš Kříž vybojoval v Dauhá 21. místo, z něhož ztratil na vítěze 4 minuty a 13 vteřin.

Kompletní výsledky najdete zde.