Petra Kuříková si po nešťastném závodě Arena Games v Mnichově spravila náladu v druhém podniku této série, který se uskutečnil v sobotu 23. dubna v Londýně. Postoupila do finále a vybojovala skvělé 7. místo! Bonusem je, že byla na základě její mnichovské diskvalifikace upravena pravidla.

Druhý závod série hostila nádherná aréna London Aquatics Centre, která je součástí olympijského parku. V dopoledních rozjížďkách obsadila Kuříková 5. místo, tedy poslední postupové do desetičlenného finále. „Bylo to s odřenýma ušima, ale nakonec to klaplo. Do finále jsem šla s tím, že cokoliv lepšího než 10. místo pro mě bude velký bonus,“ hodnotila závod.

Do tříkolového finále vstoupila česká reprezentantka před zaplněnými tribunami 7. místem a ztrátou 38 sekund na nejlepší Francouzku Beaugrandovou. Ve druhém kole si připsala 8. příčku a ke své ztrátě na první místo připočítala dalších 48 vteřin. Ve třetí finálové jízdě obsadila 6. příčku se ztrátou 42 sekund – i potřetí přitom byla nejrychlejší Cassandra Beaugrandová, která si tak připsala jednoznačné vítězství. České reprezentantce stačil součet časů na konečné 7. místo, za které si připsala body nejen do Arena Games Triathlon Series, ale také do světového žebříčku organizace World Triathlon.

„Finále mělo neskutečnou atmosféru. Snažila jsem se podat maximální výkon a s výsledkem jsem moc spokojená. Kolo bylo super, běžecky to také bylo parádní, ale na plavání budu ještě muset zapracovat. Nemyslím si, že mi tenhle formát závodu s ohledem na krátké vzdálenosti úplně sedí, protože jsme se s trenérem připravovali na delší tratě. Teď o víkendu jsem si dokonce chtěla zkusit střední triatlon. Ale myslím, že ve sprintech nebo v olympijském triatlonu budou mé výsledky lepší,“ vzkázala z Londýna.

Vítězku Cassandru Beaugrandovou doplnily na stupních vítězů dvě Britky – druhá Beth Potterová a třetí Jessica Learmonthová. Závod mužů ovládl Němec Justus Nieschlag, druhý byl Brit Alex Yee a třetí Ital Nicolo Strada.

Umístění z Londýna české reprezentantce výrazně zlepšilo náladu po prvním závodu série v Mnichově, kde byla z výborně rozjetého závodu diskvalifikována kvůli odplivnutí před startem. „Londýn je pro mě takový happy end. Ještě před závodem jsem se setkala s pořadateli závodu a natočili jsme krátké video, protože ta diskvalifikace měla po celém světě obrovský ohlas a spousta lidí mi vyjadřovala podporu. Na jejím základě také došlo ke změně pravidel, protože za plivnutí už není diskvalifikace, ale jenom pětivteřinová penalta. Jsem teď moc ráda, že jsem mohla v Londýně potvrdit, že patřím mezi nejlepší.“

Arena Games Triathlon Series je nová triatlonová série, kterou společně pořádá mezinárodní organizace Světový triatlon (WT) se soukromou sérií Super League. Její součástí jsou závody v Mnichově, Londýně a Singapuru, po kterých budou korunováni první triatlonoví mistři světa v Esports. Závody se totiž částečně konají ve virtuálním světě – plave se v bazénu (200 m), cyklistická část (4 km) se jede na chytrém trenažéru Tacx a běží se na pásu (1 km). Cyklistika i běh se přitom odehrávají na populární virtuální platformě Zwift.

Finálový závod se uskuteční o víkendu 6. a 7. května v Singapuru.