Český pohár v aquatlonu odstartoval ve Zlíně, kde se v neděli 5. března odrazilo do nové sezony celkem 184 sportovců. V hlavním závodě zvítězili domácí Lucie Miklišová a obhájce celkového prvenství Šimon Koblížek.

Plavecká část se uskutečnila v 25m bazénu Městských lázní Zlín, kde nejstarší věkové kategorie absolvovaly 400metrovou trať. K jejímu hladkému průběhu přispěla také novinka platná od této sezony – nově je možné registrovat se do závodu v aquatlonu pouze online nejpozději 48 hodin před startem, a to kvůli rozlosování závodníků do rozplaveb.

Podle zaplavaných časů se pak závodníci postupně vydávali na trať pětikilometrového běhu. „Ten se uskutečnil na atletickém stadionu Mládeže, díky čemuž je náš závod v Českém poháru výjimečný,“ upozornil ředitel závodu Bob Komín.

V závodě žen si nejrychlejší plavecký připsala Lucie Miklišová, jen o pět vteřin později dohmátla Kateřina Hálová, bývalá atletická reprezentantka, která obhajovala vítězství z loňského roku.

„Se svým časem jsem nebyla úplně spokojená. Věděla jsem, že Kačka Hálová je skvělá atletka, takže jsem předpokládala, že v běhu půjde přede mě. Nechtěla jsem se tím ale stresovat a soustředila jsem se na tempo, které jsem si nastavila. A nakonec jsem moc ráda, že se mi podařilo vyhrát. Je to moje první vítězství v Českém poháru,“ řekla Miklišová, která zvítězila v čase 24:02.

Stříbrná medaile patří Kateřině Hálové, která byla v cíli o 29 vteřin později. Bronz si ze Zlína odvezla Eliška Vlachová Hutová, která ztratila ještě o minutu víc.

Mezi muži plaval nejrychleji Šimon Koblížek, který v této sezoně obhajuje celkové vítězství v Českém poháru i titul mistra republiky. Na domácího Filipa Václavíka si vypracoval v bazénu osmivteřinový náskok. Rychlejší byl pouze Jakub Mittner, který však startoval v dorostenecké kategorii.

„Do běžecké části jsem šel s tím, že za to zkusím vzít hned od začátku. Hodně jsem přitom musel běhat ve druhé dráze, protože jsem předbíhal pomalejší běžce, co startovali později. Viděl jsem, že se na mě dotahují Filip Václavík s Filipem Vabrouškem, který měl ale o jeden okruh méně. Tak jsem pak zvolnil a nechal se dotáhnout. Kolo a půl před cílem jsem za to vzal, dostal se na tempo pod 2:50 a oběma Filipům jsem utekl,“ popsal svůj závod Koblížek, který zvítězil v čase 19:45.

Druhý byl Filip Václavík s dvanáctivteřinovou ztrátou a třetí Petr Cívela, který ztratil na vítěze 62 vteřin.

Český pohár v aquatlonu bude pokračovat 18. března v Českých Budějovicích.

Výsledky

Český pohár v aquatlonu, Zlín, 5. března

Muži: 1. Šimon Koblížek 19:45, 2. Filip Václavík 19:57, 3. Petr Cívela 20:59

Ženy: 1. Lucie Miklišová 24:02, 2. Kateřina Hálová 24:31, 3. Eliška Vlachová Hutová 25:29