Do nového ročníku Českého poháru v aquatlonu vstoupili nejlépe Lukáš Červenka s Danou Přikrylovou, kteří v neděli 4. října zvítězili na Aquatlonu Praha 11.

Úvodní část pražského závodu se odehrála v bazénu Sportovního areálu Jedenáctka, kde na účastníky hlavního závodu čekalo 400 metrů plavání. Následný běh se startem Gundersenovou metodou o délce 5200 metrů se pak uskutečnil v přilehlém Parku u Chodovské tvrze, který i přes začínající podzim ovládlo teplé slunečné počasí.

V závodě mužů potvrdil už v plavecké části roli největšího favorita reprezentant Lukáš Červenka, který byl o dvě vteřiny rychlejší než Tomáš Zikmund se Šimonem Koblížkem. „Dlouho jsme plavali vedle sebe, pak jsem ale zkusil zrychlit, abych si vypracoval nějaký náskok, a kluci nezachytili moje tempo,“ uvedl vítěz závodu. „Do běhu jsme šli jen s malými rozestupy, takže jsme se brzy seběhli a skoro celou dobu jsme byli ve tříčlenné skupině. Já a Šimon jsme se střídali a tahali jsme tempo, Tomáš se jen vozil za námi. Před cílem se pak sbíhalo z kopce, po kterém následovala levotočivá zatáčka – bylo jasné, že kdo v ní bude první, tak vyhraje. Proto jsem si ohlídal, abych tam byl první.“

Lukáš Červenka zvítězil o vteřinu a půl před Tomášem Zikmundem. O pět vteřin později pak proběhl cílem Šimon Koblížek.

„Byl to pro mě zřejmě poslední letošní závod, protože bych se rád kvůli studiu i sportu vrátil do Belgie a následně se odstěhoval do Španělska, kde se budu připravovat v rámci tréninkové skupiny PTC Coaching. Chtěl bych pak triatlonu konečně dávat sto procent své energie,“ dodal český reprezentant.

V závodě žen plavala nejrychleji Dana Přikrylová, která dohmátla o deset vteřin dřív než Barbora Stupková. Třetí plavecký čas patřil Julii Balcarové. Běžecká část pak zamíchala s pořadím na čele závodu jen minimálně – Dana Přikrylová si po nejrychlejším plaveckém čase připsala také nejlepší běžecký výkon a triumfovala s náskokem 38 vteřin před druhou Barborou Stupkovou. Zajímavostí je, že obě závodnice Triatlonu Plzeň patří svým věkem do mládežnických kategorií – Přikrylová je ročník 2003, Stupková 2002.

Na konečné třetí místo se dokázala z páté pozice po plavecké části posunout Eliška Krobová.

Český pohár v aquatlonu by měl pokračovat 18. října Aquatlonem Příbram, který bude zároveň mistrovstvím republiky. Finálně ovšem bude o dalším průběhu pohárové sezony rozhodnuto v nejbližších dnech v závislosti na aktuálně platných vládních opatřeních.

Výsledky

Aquatlon Praha 11, 4. října 2020

Muži: 1. Lukáš Červenka 20:42, 2. Tomáš Zikmund 20:43, 3. Šimon Koblížek 20:48

Ženy: 1. Dana Přikrylová 24:55, 2. Barbora Stupková 25:33, 3. Eliška Krobová 26:42