Součástí kalendáře organizací World Triathlon a Europe Triathlon jsou také šampionáty pro závodníky Age Groups. Pokud se jich chcete zúčastnit a reprezentovat český triatlon na mezinárodních závodech, najdete přehled těch nejvýznamnějších.

V dojezdové vzdálenosti se uskuteční zejména mistrovství Evropy ve sprint triatlonu, které bude 14. srpna hostit německý Mnichov, a dále mistrovství světa v dlouhém triatlonu, aquatlonu a v aquabike, které proběhne ve dnech 18. a 21. srpna ve slovenském Šamoríně.

O měsíc později se v termínu 17. – 24. září koná ve španělském Bilbau mistrovství Evropy v multisportu, v jehož rámci proběhnou mistrovské závody ve středním triatlonu, aquatlonu, aquabike, duatlonu a terénním triatlonu a duatlonu.

Pro zájemce o účast v některém z těchto závodů je důležitou informací, že přihlášky lze realizovat výhradně prostřednictvím národní federace, tedy České triatlonové asociace, a také to, že pro účast v závodě je povinné použití oficiální reprezentační kombinézy.

Pro závod ME v Mnichově je uzávěrka přihlášek již 24. června!

Všechny zájemce o další informace nebo přímo o účast v některém z těchto závodů vyzýváme, aby co nejdříve kontaktovali Českou triatlonovou asociaci, konkrétně Josefa Rajtra na mailové adrese josef.rajtr@triatlon.cz a projednali možnosti a podmínky přihlášení, přípravu kombinézy a další náležitosti.